1000 dzikich zwierząt na aukcji z powodu suszy w Namibii

Ministerstwo Rolnictwa Namibii wystawiło na aukcję dzikie zwierzęta z powodu rekordowej suszy.

· 1 min read
1000 dzikich zwierząt na aukcji z powodu suszy w Namibii

W Namibii panuje w ostatnim czasie rekordowa susza, z którą niektóre regiony kraju nie spotkały się od 90 lat, wynika z informacji podanych przez służby meteorologiczne państwa. W maju władze Namibii postanowiły ogłosić w całym kraju stan wyjątkowy, zaś teraz rząd poszedł dalej, pozwalając wystawić 1 000 dzikich zwierząt, które do tej pory zamieszkiwały na terenie parków narodowych, na sprzedaż. Jeszcze w kwietniu bieżącego roku tamtejszy minister rolnictwa, Pohamba Shifeta, informował, iż w 2018 roku z powodu suszy wywołanej zmianami klimatycznymi zmarło około 63,7 tysiąca dzikich zwierząt.

Władze Namibii mają zamiar w tym roku uniknąć tego, co rok wcześniej spotkało zwierzęta. Właśnie dlatego 1 000 dzikich zwierząt trafi w ręce wybranych hodowców, którzy mają za zadanie uchronić je przed skutkami suszy.

Stan pastwisk w większości naszych parków jest bardzo słaby. Jeżeli nie zmniejszymy liczby zwierząt, doprowadzimy do tego, że umrą z głodu powiedział Romeo Muyunda z Ministerstwa Środowiska.

Muyunda dodał, że innym celem sprzedaży różnego rodzaju gatunków zwierząt jest nie tylko "zachowanie wypasu", ale też "wygenerowanie bardzo potrzebnych funduszy dla parków i zarządzania dziką przyrodą".

Na sprzedaż wystawione zostanie od 500 do 600 bawołów, 65 oryksów, 28 słoni, 150 skoczników antylopich, 35 elandów, 60 żyraf, 16 kudusów, 16 antylop gnu oraz 20 impali.

Rząd Namibii liczy na to, że dzięki zorganizowaniu aukcji i jej przeprowadzeniu uda się pozyskać około 1,1 miliarda dolarów funduszy, które trafią do państwowej firmy zarządzającej parkami narodowymi tego kraju.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO