15 lipca rusza proces Portów Lotniczych przeciw działaczom związkowym i dziennikarzom

W poniedziałek, 15 lipca, rusza proces z powództwa Mariusza Szpikowskiego, prezesa państwowego przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, przeciwko działaczom związku zawodowego Związkowa Alternatywa oraz wydawcy portalu Strajk.eu.


15 lipca rusza proces Portów Lotniczych przeciw działaczom związkowym i dziennikarzom

15 lipca (poniedziałek) 2019 roku w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbędzie się rozprawa sądowa związana z rzekomym naruszeniem dóbr Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" przez dwóch działaczy związkowych, tj. Piotra Szumlewicza i Wojciecha Łobodzińskiego. Pozwany został też wydawca i redaktor naczelny portalu Strajk.eu za ukazanie się wywiadu na łamach portalu.

Przedsiębiorstwo domaga się 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Na Paluchu" oraz zamieszczenia przeprosin w pięciu ogólnopolskich dziennikach na pierwsze stronie. Takie przeprosiny miałyby się ukazywać przez okres pięciu dni. Dodatkowo Porty Lotnicze domagają się, by zostały opublikowane na portalach pięciu dzienników przeprosiny, które znajdowałyby się na stronach przez równe dwa tygodnie. Należy dodać, że PPL chce również usunięcia krytycznego materiału wobec przedsiębiorstwa w ramach zabezpieczenia pozwu.

Mariusz Szpikowski, prezes Portów Lotniczych. Fot. Telewizja Republika

Państwowe przedsiębiorstwo uważa, że słowa które zostały wypowiedziane w wywiadzie, nie są prawdziwe i nie zgadza się z oskarżeniami o niekorzystne rozwiązania płacowe, brak jakiegokolwiek dialogu, duża liczbę zwolnień dyscyplinarnych, czy też stosowanie mobbingu oraz dyskryminacji w miejscu pracy, a także z zarzutami o to, że Państwowe Przedsiębiorstwo "Porty Lotnicze" stanowi kolejną spółkę w rękach polityków rządzącego Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Portów Lotniczych pozwał portal Strajk.eu za zamieszczony wywiad


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO