25 lipca będzie miał miejsce wieczór solidarności ze społecznością LGBT+ w Krakowie

25 lipca w Krakowie odbędzie się wieczór solidarności ze społecznością LGBT+ w Krakowie jako odpowiedź na dyskryminujące wypowiedzi oraz działania związane ze "strefami wolnymi od LGBT".

· 1 min read
25 lipca będzie miał miejsce wieczór solidarności ze społecznością LGBT+ w Krakowie

Krakowska Rada ds. Równego Traktowania wyszła z nową inicjatywą, która ma być odpowiedzią na pojawiające się w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej przemocowe oraz dyskryminujące wypowiedzi, a także działania związane ze "strefami wolnymi od LGBT". Aktywistki i aktywiści chcą pokazać w ten sposób, że Kraków jest otwartym miastem, "w którym każdy może czuć się bezpiecznie i być traktowany z szacunkiem".

Chcemy wysłać sygnał, że wspieramy osoby LGBT+ w tych trudnych chwilach medialnej i politycznej nagonki i będziemy walczyć o miasto wolne od nienawiści, którego działanie oparte jest na równości, akceptacji i wolności — można przeczytać na stronie wydarzenia.

Tym samym już 25 lipca o godzinie 18:30 w sali im. Juliusza Leo w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie wieczór solidarności ze społecznością LGBT+ w Krakowie. Hasłem przewodnim wydarzenia jest Strefa wolna od nienawiści.

Źródło: Queerowy Maj
W obliczu licznych przemocowych i dyskryminujących wypowiedzi i działań związanych ze "strefami wolnymi od LGBT", które pojawiajają sie w sferze publicznej w ostatnim czasie, chcemy pokazać, że Kraków jest miastem, w którym każdy może czuć się bezpiecznie i być traktowany z szacunkiem.

W trakcie spotkania odbędzie się m.in. wystawa zdjęć ukazujących krakowskie Marsze Równości, których autorką jest Agnieszka Fiejka.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają również osoby do wysyłania swoich własnych zdjęć z wydarzeń związanych ze społecznością LGBTQ, które ukazywałyby różnorodność społeczności mieszkańców i mieszkanek Krakowa.

Strona wydarzenia na Facebooku


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO