Administracja USA łagodzi sankcje nałożone na Huawei

Wojna handlowa pomiędzy USA i Chinami trwa nadal, jednak administracja prezydenta Donalda Trumpa postanowiła załagodzić sankcje. Niektóre produkty będą mogły być sprzedawane chińskiemu gigantowi.


Administracja USA łagodzi sankcje nałożone na Huawei

Władze Stanów Zjednoczonych prowadzą rozmowy z przedstawicielami i przedstawicielkami Chin związane z konfliktem handlowym oraz jego zażegnaniem. W ostatnim czasie rząd amerykański coraz częściej podejmuje się różnego rodzaju działań w sprawie Huawei, często sprzecznych ze sobą, jak również dotyczących samej wojny handlowej.

Jeszcze nie tak dawno amerykańscy urzędnicy deklarowali, iż tymczasowa licencja udzielona chińskiemu gigantowi telekomunikacji nie zostanie przedłużona. Jednak okazuje się, że sytuacja ta uległa zmianie na korzyść Huawei.

Administracja prezydenta USA planuje nowe licencje, których celem będzie umożliwienie sprzedaży dóbr korporacji Huawei. Być może jest to związane z faktem, że kolejny raz odbędzie się spotkanie w sprawie ceł na importowane towary, podczas którego obydwie strony będą próbowały załagodzić konflikt.

Donald Trump w ostatnim czasie opóźnił wprowadzenie niektórych opłat za importowane chińskie towary, co może być też powiązane ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, które już w 2020 roku odbędą się w Stanach Zjednoczonych.

Warto też dodać, że część amerykańskich przedsiębiorstw umiejętnie obchodzi zakaz prowadzenia interesów z Huawei w bardzo prosty sposób. Firmy te starają się, by towary nie były oznakowane jako amerykańskie, co stanowi jedną z technik na kontakty handlowe pomimo nałożonych sankcji.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO