Alarm klimatyczny: apel o 100% czystej energii

Na platformie Avaaz trwa zbiórka podpisów pod apelem wzywającym przywódców państw europejskich do zaprzestania emisji dwutlenku węgla w Europie.

· 1 min read
Alarm klimatyczny: apel o 100% czystej energii

Na platformie Avaaz trwa zbiórka podpisów pod apelem skierowanych do przywódców europejskich. Celem petycji jest wezwanie rządów państw europejskich do postanowienia o całkowitym zaprzestaniu emisji dwutlenku węgla na kontynencie.

Inicjatorzy petycji zachęcają do jej podpisywania zwracając uwagę na znaczenie presji ze strony opinii publicznej na całym świecie, która popiera rozwiązanie oparte na zredukowaniu emisji dwutlenku węgla do zera.

Pokażmy, że opinia publiczna całego świata masowo popiera to rozwiązanie. Zdobądźmy jak najwięcej podpisów, a Avaaz przekaże petycję władzom państw UE przed spotkaniem, na którym politycy podejmą decyzję — można przeczytać na stronie petycji.

Tekst petycji:

Do przywódców politycznych Europy:
Naukowcy ostrzegają, że zmiana klimatu wymyka się nam spod kontroli. Zagraża naszemu przetrwaniu i wszystkiemu, co kochamy. Apelujemy o opracowanie planów jak najszybszego powstrzymania globalnego ocieplenia, zanim osiągnie nieakceptowalny poziom 1,5 stopnia Celsjusza. Oznacza to powzięcie konkretnych kroków w celu zmniejszenia globalnej emisji dwutlenku węgla o połowę do 2030 roku oraz do zera przed 2050 rokiem, a także przedstawienie społeczeństw i gospodarek na 100% czystej energii. Domagamy się również, aby tę operację przeprowadzono w sprawiedliwy sposób, zapewniając konieczną ochronę najsłabszym z nas. Świat zasługuje na to, by go ocalić. To nasza odpowiedzialność i dziś musimy jej sprostać.

Link do petycji apelującej o zaprzestanie emisji dwutlenku węgla.


Alternatywa popiera walkę ze zmianami klimatu i globalnym ociepleniem. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO