Alternatywa 2.0, czyli Twoje miejsce w sieci

Wierzymy, że można zrobić jeszcze więcej, że można zrobić kolejny krok naprzód, a potem następny.

· 4 min read
Alternatywa 2.0, czyli Twoje miejsce w sieci

Od początku stworzenia Alternatywy minęły już 2 lata. Ten czas był dla nas niezwykle ważny i intensywny, a wokół Alternatywy powstała spora społeczność. W ciągu dwóch lat udało nam się zbudować fundamenty nowego miejsca w sieci, w którym pojawiły się różne punkty widzenia, powstało wiele inicjatyw, a Alternatywa stała się miejscem swobodnej wypowiedzi, twórczej wolności. Cieszymy się z tego powodu i idziemy naprzód. Wraz z czasem idą bowiem zmiany i dotyczą one również Alternatywy, a raczej Alternatywy 2.0.

Alternatywa 2.0

Dotychczas Alternatywa była portalem, na którym publikowane były materiały opracowane przez redaktorów i redaktorki oraz osoby, które postanowiły współpracować z naszą redakcją. Alternatywa od samego początku jest społecznością i siecią, tego zamierzamy się trzymać dalej, ale chcemy, by była otwarta, ponieważ nadal są nieodkryte głosy, którym trzeba dać miejsce w sieci pozwalające dotrzeć do czytelników i czytelniczek

Alternatywa jest miejscem stworzonym zarówno dla małych historii, które pozwalają poprawić humor, jak i manifestów oraz głosów, których celem jest zmienianie świata. Alternatywa jest dla wszystkich, jest prosta i piękna, sprzyja współpracy oraz pomaga w dotarciu do odpowiednich odbiorców tego, co masz do powiedzenia.

Jeśli jesteś tutaj, aby czytać, zacznij na stronie głównej, gdzie znajdziesz opublikowane materiały oraz artykuły wyróżnione przez Alternatywę, jak również najchętniej teraz czytane teksty. Nasze media społecznościowe, w szczególności Facebook i Twitter, nadal pozostają otwarte dla społeczności i zachęcamy do aktywnej dyskusji oraz udostępniania materiałów. Rozmawiajmy, bo dialog łączy ludzi i zawsze jest krokiem naprzód.

Publikuj historie, rób to, co kochasz, pisz o tym, co dla Ciebie ważne, o czym myślisz. Alternatywa została stworzona po to, aby dać Ci Twoje własne miejsce i pomóc Ci dotrzeć do społeczności czytelników i czytelniczek równie ciekawych i zaangażowanych jak Ty.
Każda i każdy może publikować na Alternatywie.

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana pisaniem i publikowaniem, poniżej znajdziesz rzeczy, które wyróżniają Alternatywę i sprawiają, że jest to unikalne miejsce.

Alternatywa daje Ci Twoje własne miejsce w sieci, które zawsze będzie darmowe

Alternatywa daje piękne, proste i przejrzyste miejsce do czytania i pisania. To tutaj słowa są w centrum i mogą towarzyszyć im nagrania wideo, ilustracje, które zobrazują to, co chcesz przekazać, ale bez zbędnych dodatków, widżetów. Nie trzeba niczego ustawiać, dostosowywać. Po prostu możesz się skupić na pisaniu.

Alternatywa pozwala Ci dotrzeć ze słowami, zdjęciami i wideo wszędzie, a także daje pewność, że Twoje materiały zawsze będą wyglądały świetnie na każdym urządzeniu, gdyż zostają one automatycznie dopasowane do najnowszej technologii, a nawet z czasem stają się lepsze.

Tworzenie treści na Alternatywie jest proste, a także zapewnia odpowiednią ilość sposobów formatowania, co pozwala uniknąć rozpraszania się podczas opowiadania swojej historii. Mówiąc krócej, Alternatywa pozwala Ci skupić się na swojej historii, gdyż skupia się na skupieniu Ciebie.

Alternatywa jest sprzymierzeńcem współpracy

Alternatywa to ludzie, społeczność. Piszesz obok innych ludzi, jak i razem z ludźmi. Twoje pomysły docierają do ludzi, tworzysz dynamiczną całość, a nie pozostajesz na bezludnej wyspie w Internecie, na którą nikt nie zwraca uwagi. Alternatywa opiera się na kilku filarach, a jednym z nich jest idea mówiąca, że ludzie tworzą najlepsze rzeczy pracując razem.

Zanim opublikujesz materiał możesz łatwo zasięgnąć pomocy udostępniając szkic dowolnej osobie. Nie ma w tym nic złego, tym bardziej, że nawet profesjonalni pisarze potrzebują korektorów, kogoś, kto podzieli się opinią i w razie czego pomoże. Alternatywa daje narzędzia, które pozwalają uzyskać pomoc, współpracować, wspólnego pisania.

Alternatywa pozwala Ci dotrzeć do czytelników i czytelniczek

Wielkie pomysły mogą powstać wszędzie, a pomysłodawcą może być każda osoba. Powinny one więc docierać tak daleko, jak to tylko możliwe, konkurować ze sobą swoimi zaletami. Alternatywa pozwala Ci opowiadać kiedy tylko chcesz i to od Ciebie zależy, czy będziesz udzielać się często czy też co jakiś czas. W przeciwieństwie do bloga, Alternatywa jest prosperującą, pulsującą siecią i nie musisz bać się tego, że Twoje historie pozostaną na samotnej wyspie.

Dzięki naszym algorytmom i technikom, wpisy na Alternatywie rozprzestrzeniają się wśród osób różnymi drogami w zależności od zainteresowania i zaangażowania. Żadna historia nie pozostaje w cieniu – i to nie dlatego, że została opowiedziana przez znanych ludzi. W Alternatywie nie ma znaczenia kim jesteś i kogo znasz, czy piszesz od dawna czy dopiero zaczynasz, ale to, co masz do powiedzenia.

Alternatywa jest dla czytelników, pisarzy, aktywistów, przedsiębiorców, innowatorów, niezaspokojonych, dla osób takich, jak Ty.

Dlaczego tworzymy Alternatywę? Z Twojego powodu!

Internet pozwala łączyć ludzi, a jego możliwości każdego dnia są coraz większe. Każdy i każda z nas ma Internet zawsze ze sobą w urządzeniach mobilnych, na komputerach. Mamy ogromną ilość opcji dzielenia się naszymi przemyśleniami, zainteresowaniami, tworzenia globalnej społeczności informacyjnej. Ludzie mają moc mediów, a dowodem na to są zwykłe, wspólne i codzienne historie, opinie. Jest to postęp, z którego owoców korzystamy i powinniśmy korzystać.

Wierzymy też, że można zrobić jeszcze więcej, że można zrobić kolejny krok naprzód, a potem następny.

Alternatywa jest początkiem wykorzystywania narzędzi i efektów sieciowych do łączenia serc i umysłów ludzkich w każdym miejscu i o każdej porze. Nie jest tajemnicą, że zmiany dotyczące mediów nie zawsze są dobre i niosą ze sobą nowe problemy, jednak nadal powinniśmy umożliwiać dzielenie się informacjami i przemyśleniami w jak najbardziej wygodny sposób. Pojawia się coraz więcej pytań, jak np. to, w jaki sposób zwiększymy stopień zrozumienia, aby tworzyć przyjazne i otwarte środowisko pozwalające nieskrępowanie dzielić się myślami, tym, co ważne? Nikt z nas nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, jednak wiemy doskonale o tym, że słowa nadal mają znaczenie i że będą miały, więc dajemy Tobie miejsce do dzielenia się nimi. Zawsze i wszędzie.

Alternatywa jest dla każdego i każdej. Zgłoś się już dziś i miej swoje własne miejsce do dzielenia się tym, co dla Ciebie ważne.

Dziękujemy, że jesteś z nami!