Alternatywa dołącza do Covering Climate Now

Alternatywa dołącza do Covering Climate Now, globalnej koalicji mediów na rzecz walki ze zmianami klimatu.

· 2 min read
Alternatywa dołącza do Covering Climate Now

Portal Alternatywa dołącza do największej na świecie koalicji mediów złożonej z ponad 300 redakcji z całego świata, które zaangażowały się na rzecz wspólnej walki ze zmianami klimatycznymi zagrażającymi naszej planecie.

Projekt, który został zainicjowany przez Columbia Journalism Review oraz The Nation, jest istotnym krokiem w stronę skutecznego informowania społeczeństw na całym świecie na temat kryzysu klimatycznego oraz wspierania inicjatyw na rzecz klimatu. Do koalicji dołączyły m.in. takie organizacje jak Bloomberg, The Guardian czy też The Intercept. Alternatywa ma przyjemność bycia pierwszym, polskim portalem w koalicji.

Wierzymy w to, że wspólny wysiłek mediów pozwoli nie tylko informować społeczeństwa na całym świecie w sposób rzetelny, ale też zapewnić wsparcie inicjatywom na rzecz klimatu i znaleźć konkretne rozwiązania kryzysu, z jakim przyszło nam się zmierzyć w XXI wieku.

Zaangażowanie w projekt, który powstał w celu walki z największym zagrożeniem naszych czasów jest obowiązkiem wszystkich dziennikarzy i dziennikarek, ponieważ to media wspólnie z dobrze poinformowanym społeczeństwem są w stanie wymusić na politykach podjęcie działań na rzecz ochrony klimatu — mówi Dawid Wiktor, założyciel i CEO Media Scope Group, wydawcy portalu Alternatywa.

Udostępniając materiały naszym partnerom z globalnej koalicji mediów, zarówno mediom online, jak i drukowanym, a także korzystając z ich materiałów, będziemy w stanie wspólnie wywierać nacisk na decydentów oraz pomagać opinii publicznej w zrozumieniu problemu zagrażającemu każdemu człowiekowi na świecie.

Alternatywa od początku istnienia zajmuje się tematyką zmian klimatu i wspiera aktywizm na rzecz klimatu. Mamy nadzieję, że dołączając do międzynarodowej koalicji mediów dołożymy swoją cegiełkę do wspólnego wysiłku, którego celem jest walka ze zmianami klimatycznymi — informuje Ignacy Brees, redaktor naczelny Alternatywy.

Subskrybuj nas: Google News | Feedly


Alternatywa jest portalem, który wspiera walkę ze zmianami klimatu poprzez informowanie opinii publicznej o trwającym kryzysie klimatycznym będącym obecnie największym na świecie zagrożeniem egzystencjalnym. Jeżeli chcesz wesprzeć naszą pracę, możesz rozważyć wsparcie nas finansowo oraz udostępnienie tego materiału i linków do naszych profili w mediach społecznościowych.

Darowizna dla Alternatywy | Katalog profili społecznościowych Alternatywy


Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami:

Start (strona startowa naszego portalu i wyszukiwarka, które szanują Twoją prywatność)

Mapa jakości powietrza w Polsce

Rynki finansowe (bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami makroekonomicznymi oraz światem finansów)

Tygodnik Ekonomiczny