Analitycy uważają, że Apple powinno przejąć firmę Netflix

Część analityków uważa, że największym błędem Tima Cooka, szefa Apple, jest to, iż nie została kupiona firma Netflix.

· 1 min read
Analitycy uważają, że Apple powinno przejąć firmę Netflix

Nie brakuje analityków, którzy uważają, że CEO firmy Apple powinien podjąć decyzję o próbie przejęcia Netflixa. Daniel Ives, dyrektor firmy Wedbush, twierdzi, że Tim Cook popełnił największy błąd od czasu przejęcia sterów w korporacji, a błędem tym jest brak zakupu firmy Netflix.

Największym błędem popełnionym przez Apple od momentu przejęcia władzy przez Tima Cook był brak zakupu Netflixa Daniel Ives.

Ives dodał również, że firma Apple jest obecnie w najtrudniejszym okresie czasu od początku "ery iPhone'a". Biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję, Apple będzie zmuszone zmierzyć się z trudnościami, aby finalnie kapitalizacja rynkowa osiągnęła 1 bilion dolarów. Jednocześnie nie jest tajemnicą, iż firma stawia coraz bardziej śmiałe kroki inwestując w usługi. To oznacza, że można spodziewać się, iż wkrótce pojawi się studio filmowe, które albo zostanie zakupione, albo założone przez Apple.

Podobnego zdania są analitycy banku J.P. Morgan, który również są zdania, iż Apple powinno przejąć firmę Netflix w celu wzmocnienia swojej pozycji na rynku. Należy wspomnieć o fakcie, iż Apple ma w planach zaprezentowanie nowej oferty obejmującej materiały wideo oraz newsy. Prawdopodobnie będą to pierwsze duże usługi cyfrowe od 2015 roku.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO