Antyszczepionkowcy w Plague Inc.

Ostatnimi czasy filmy promujące postawę antyszczepionkową zaczęły być demonetyzowane. Teraz twórcy gry strategicznej Plague Inc. dodali ich do swojej gry.


Antyszczepionkowcy w Plague Inc.

Gra studia NDemic Creations polega na sworzeniu własnego wirusa lub choroby i nadaniu mu nazwy. Zadaniem gracza jest wybieranie mutacji i zarażenie całej ludzkości, aż w końcu dojdzie do wybicia jej.

Twórcy 4 dni temu na swoim profilu na Twitterze obiecali, że w grze pojawią się antyszczepionkowcy, a dokładniej mówiąc, scenariusz ich dotyczący, jeżeli pod petycją znajdzie się 10 tysięcy. Sama petycja pojawiła się dwa tygodnie temu.

Dwa dni temu petycja przekroczyła próg 10 tysięcy podpisów i z każdą chwilą jest ich coraz więcej. Na ten moment jest już ponad 21 tysięcy podpisów.

Obecny stosunek do antyszczepionkowców jest coraz ciekawszy. Niezwykle cieszy fakt naukowego podejścia do nich, taki jak właśnie twórców Plague Inc. W grze pokazane jest jak działanie proepidemiczne może być szkodliwe.

Sam jestem ciekaw jakie jeszcze będą działania wszelkich twórców wobec współczesnej "plagi" jaką stanowią antyszczepionkowcy. Jestem pewien, że YouTube przyczyni się swoim działaniem do zmniejszenia popularności tego środowiska, zniechęcając je do promowania się na swojej platformie. Może przeniosą się na portale dla dorosłych, jak to mają w zwyczaju robić twórcy niechciani na YouTube, gdzie zamieszczają swoją twórczość? Popularne też bywa CDA, to już bardziej nasze podwórko, a nie zagraniczne i wielu twórców tam publikuje filmy.

Petycję można znaleźć tutaj.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO