Apple Card już wkrótce zadebiutuje na rynku

Projekt karty płatniczej firmy Apple ma wejść na rynek w sierpniu.


Apple Card już wkrótce zadebiutuje na rynku

Apple Card to projekt przedsiębiorstwa Apple, którym ma być nowa karta płatnicza zaprezentowana w trakcie marcowej konferencji firmy. Wówczas poinformowano, że karta pojawi się latem na rynku, jednak szczegółów nie podano. Tim Cook, dyrektor generalny firmy z nadgryzionym jabłkiem, powiedział jednak, że debiut nowego projektu nastąpi już niedługo.

Słowa padły podczas telekonferencji, która dotyczyła spadku sprzedaży urządzeń mobilnych Apple. Cook poinformował wówczas, że Apple Card pojawi się już w sierpniu bieżącego roku. Co prawda nadal nie została przedstawiona dokładna data, jednak można zauważyć, że premiera nowego produktu finansowego giganta z Cupertino nastąpi już niedługo.

Apple Card będzie dostępna na samym początku dla klientów w Stanach Zjednoczonych, a jej wygląd będzie cechował się minimalizmem i tym, że na samej karcie będzie znajdowało się bardzo mało informacji. Szczegółowe informacje, w tym dane użytkowników, mają być przechowywane na iPhone’ach, a samo dodanie karty płatniczej ma być intuicyjne i proste.

Należy dodać, że projekt Apple Card powstaje we współpracy z amerykańskim gigantem na rynku kapitałowych, którym jest bank inwestycyjny Goldman Sachs.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO