Apple i Google mogą być zadowolone z App Store i Google Play

Apple i Google mogą być zadowolone z App Store i Google Play


Apple i Google mogą być zadowolone z App Store i Google Play

AppAnnie, firma analityczna, przygotowała raport na temat stanu dwóch serwisów, w których można kupować aplikacje mobilne. Mowa o App Store oraz Google Play. Dokument wykazuje, że użytkownicy Androida odznaczyli się większą aktywnością w zakresie pobierania aplikacji niż użytkownicy telefonów Apple. Jednak to użytkownicy iPhone'ów okazali się bardziej hojni.

Dla firm Google i Apple informacje zawarte w raporcie firmy AppAnnie są dobrą wiadomością, ponieważ wskazują na aktywność użytkowników korzystających ze sklepów cyfrowej dystrybucji należących do gigantów technologicznych. Google z całą pewnością może być zadowolony z aktywności użytkowników w Sklepie Google Play, gdyż pobrali oni około 23 miliardy aplikacji. Natomiast App Store zanotował 8 miliardów pobrań. Pod względem liczby pobrań wygrywa Google, który zanotował 10-procentowy wzrost względem tego samego okresu czasu w 2018 roku.

Jednak sytuacja inaczej się prezentuje, jeżeli spojrzy się na zarobki obydwu sklepów z aplikacjami. Tutaj wygrywa App Store, ponieważ użytkownicy urządzeń mobilnych z nadgryzionym jabłkiem są zdecydowanie bardziej chętni do wydawania większych kwot na aplikacje. App Store zarobił bowiem w minionym kwartale ponad 15 miliardów dolarów, zaś Google Play około 8 miliardów dolarów.

W przypadku obydwu serwisów z aplikacjami doszło do wzrostu przychodów w porównaniu do trzeciego kwartału zeszłego roku.

Jakie są najczęściej pobierane aplikacje w obydwu sklepach? Największą liczbą pobrań cieszy się Facebook Messenger, za którym jest aplikacja Facebook. Trzecie miejsce zajął TikTok, który wyprzedził komunikator WhatsApp należący do Facebooka.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku liczby użytkowników miesięcznie. Tutaj pierwsze miejsce zajmuje WhatsApp, a następnie Facebook oraz Facebook Messenger.

Dane wykazują także, iż najlepiej zarabia Tinder, gdyż to właśnie w tej aplikacji użytkownicy zostawiają najwięcej pieniędzy. Drugim w kolejce jest Netflix. Oznacza to, iż w przypadku najlepiej zarabiających aplikacji mobilnych nie zmieniło się wiele w przypadku pierwszej dziesiątki.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO