Nowe urządzenia od Apple: Macbook Air, Mac Mini, iPad Pro

Firma Apple w czasie konferencji, która odbyła się 30 października w Nowym Jorku, zaprezentowała całą gamę nowych urządzeń.

· 2 min read
Nowe urządzenia od Apple: Macbook Air, Mac Mini, iPad Pro

Firma Apple w czasie konferencji, która odbyła się 30 października w Nowym Jorku, zaprezentowała całą gamę nowych urządzeń. Tim Cook, CEO Apple, rozpoczął konferencję od nowości w systemie operacyjnym z logiem jabłka.

Jednak to, co interesowało nas najbardziej, to nowe komputery i urządzenia od Apple

Macbook Air

Pierwszą nowością w ultramobilnych komputerach od Apple jest wykorzystanie wyświetlacza Retina o przekątnej 13,3" oraz 4 milionach pixeli w każdym nowym modelu. W oczy oczywiście rzucają się węższe ramki. Mimo ich odchudzenia inżynierom udało się zostawić kamerę na górnym brzegu ekranu, co z pewnością spodoba się wielu użytkownikom. Dzięki tym zmianom nowy Macbook Air jest mniejszy od poprzednika o 17% i waży około 1,3 kg. Jedną z nowości jest także czujnik TouchID, który został zintegrowany z klawiaturą. Pozwoli on nie tylko na szybkie odblokowanie komputera, ale umożliwi także korzystanie z usługi Apple Pay. Wewnątrz nowego Macbooka Air znajdziemy procesor Intel Core i5 8. generacji, do 16 GB RAM oraz nośnik SSD o pojemności nawet 1,5 TB.

Najtańszy, wyceniony na 5999 zł Macbook Air został wyposażony w procesor Intel Core i5, zintegrowaną z nim kartę graficzną, 8 GB RAM oraz nośnik SSD o pojemności 128 GB.

Mac Mini

Ten niezwykle mały komputer został wyposażony w 4- i 6-rdzeniowe procesory Intel Core 8 generacji, co sprawia, że będą wydajniejsze od poprzedników. Kolejne zmiany to możliwość zamontowania nawet 64 GB RAM oraz nośników SSD o pojemności do 2 TB, które mają być 4x szybsze od wcześniej wykorzystywanych.

Najtańszy model Mac mini został wyposażony w procesor Intel Core i3 8. generacji, zintegrowaną z nim kartę graficzną, 8 GB RAM oraz SSD o pojemności 128 GB. Za taką konfigurację trzeba zapłacić 3999 zł.

iPad Pro

Jedną z najbardziej zaskakujących zmian w nowym iPadzie Pro jest zastosowanie portu USB typu C. Dzięki temu do tabletu można podłączyć jeszcze więcej akcesoriów. Odświeżenia doczekał się także współpracujący z iPadem Pro Apple Pencil, który teraz można ładować bezprzewodowo po przyłożeniu go do obudowy tabletu. Uzupełnieniem specyfikacji iPada Pro jest Bluetooth 5.0, eSIM, 1 Gb WiFi, bateria pozwalająca na 10 godzin pracy oraz 4 głośniki.

Ceny nowych iPadów zaczynają się od 3799 zł za wariant z 11" ekranem i 64 GB pamięci oraz 4799 zł za wersję z 12,9" ekranem i taką samą ilością miejsca na dane użytkownika.


Chcesz być na bieżąco z nowinkami? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.