Apple prawdopodobnie pracuje nad elektroniczną przywieszką do lokalizowania

Nie jest wykluczone, że firma Apple już wkrótce wprowadzi do swojej oferty urządzeń nowy produkt. Będzie nim elektroniczna przywieszka, której głównym zadaniem będzie lokalizowanie innych rzeczy po jej zawieszeniu.

· 1 min read
Apple prawdopodobnie pracuje nad elektroniczną przywieszką do lokalizowania

Wkrótce w ofercie urządzeń elektronicznych firmy Apple może pojawić się produkt z nowej kategorii. Jak donosi 9to5Mac, Apple pracuje nad nowym urządzeniem umożliwiającym lokalizowanie różnych rzeczy po jego zawieszeniu. Taka elektroniczna przywieszka umożliwiałaby również przechowywanie danych kontaktowych. Oprócz tego gigant z Cupertino pracuje nad połączeniem Fin My Friends z Find My iPhone.

Nowy sprzęt, jeżeli pogłoski okażą się prawdziwe, będzie małym urządzeniem, które będzie można przypiąć do każdej innej rzeczy. To pozwoli na jej zlokalizowanie dzięki połączeniu się gadżetu z kontem iCloud użytkownika w chwili zbliżenia się do iPhone'a. Na podobnej zasadzie działają obecnie m.in. słuchawki AirPods. W sytuacji, w której urządzenie to znalazłoby się w zbyt dużej odległości, aby mogło zostać zlokalizowane, system iOS wyświetli stosowne powiadomienie.

W ten sposób nowy produkt mógłby pozwolić na udostępnianie lokalizacji innym osobom, przykładowo bliskim. Co więcej, użytkownik będzie mógł tworzyć strefy, które będą miały określone dane odległości. Prócz tego, urządzenie pozwoli także przechowywać bezpiecznie dane kontaktowe, a w przypadku zgubienia go oraz znalezienia przez innego posiadacza iPhone'a będzie możliwe łatwe znalezienie właściciela urządzenia.

Dodatkowo firma Apple pracuje nad scaleniem aplikacji Find My Friends z Find My iPhone tak, aby powstała jedna aplikacja. Ta nowinka ma być wprowadzona zarówno w systemie macOS, jak również w mobilnym systemie iOS.

Najprawdopodobniej nowa aplikacja zostanie zapowiedziana na WWDC 2019, konferencji, która odbędzie się od 3 czerwca do 7 czerwca 2019 roku w San Jose Convention Center.


Nie przegap niczego. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO