Apple prawdopodobnie wbuduje modemy 5G w iPhone'ach i MacBookach

MacBooki oraz urządzenia mobilne firmy Apple mogą mieć wbudowane modemy 5G w niedalekiej przyszłości.


Apple prawdopodobnie wbuduje modemy 5G w iPhone'ach i MacBookach

Firma Apple najprawdopodobniej zaimplementuje w ciągu roku modemy 5G w swoich urządzeniach. Pierwsze rozwiązania pojawia się w urządzeniach mobilnych firmy z nadgryzionym jabłkiem, następnie zaś w MacBookach, które aktualnie są pozbawione odpowiednich modułów, które pozwoliłyby użytkownikowi połączyć się z siecią komórkową.

Nie ma dokładnych informacji, która seria laptopów giganta z Cupertino jako pierwsza otrzyma modemy 5G. Najprawdopodobniej jednak będą to MacBooki Pro, które już jesienią 2020 roku mogłyby się pojawić na rynku.

Jeżeli faktycznie w 2020 roku pojawią się laptopy Apple z modemami 5G, to będzie to miało niedługo po implementacji rozwiązania w urządzeniach mobilnych przedsiębiorstwa. Apple aktywnie pracuje nad tym, aby nowa wersja systemu mobilnego firmy miała zaimplementowane wsparcie dla sieci piątej generacji. Nie jest też wykluczone, że po iPhone'ach i MacBookach pojawią się także iPady Pro z wbudowanymi modemami 5G.


Zobacz, jak szybko ustawić nasz Start jako stronę startową w przeglądarce.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO