Apple widzi potencjał w kryptowalutach

Firma Apple dostrzega możliwości jakie dają kryptowaluty.


Apple widzi potencjał w kryptowalutach

Wiceprezeska Apple Pay, Jennifer Bailey, przyznała w rozmowie z CNN, iż firma Apple dostrzega potencjał kryptowalut:

Przyglądamy się dokładnie kryptowalutom. Myślimy, że jest to interesujące zjawisko i że ma ciekawy, długoterminowy potencjał.

Zainteresowanie ze strony przedsiębiorstwa z nadgryzionym jabłkiem do kryptowalut wpisuje się w widoczny trend na rynku technologicznym. Coraz więcej gigantów z branży planuje wejście na rynek kryptowalut, np. Facebook i Telegram. Ten pierwszy ogłosił projekt własnej waluty cyfrowej o nazwie Libra, drugi zaś pracuje potajemnie nad kryptowalutą Gram w celu stworzenia uniwersalnego systemu płatniczego do codziennego użytku.

Jeżeli firma Apple poszłaby w ślady Facebooka i Telegrama oraz innych przedsiębiorstw, to byłby to ogromny zastrzyk kapitału na rynku kryptowalut, który mógłby przyczynić się do szybszej adopcji kryptowalut na całym świecie. Sama firma, którą kieruje Tim Cook, podjęłaby sensowną decyzję, jeżeli postanowiłaby wejść na rynek aktywów cyfrowych, szczególnie biorąc pod uwagę perspektywy zarabiania przez przedsiębiorstwo na usługach finansowych, np. dzięki Apple Pay.

Serwis Apple Pay miesięcznie przetwarza około miliarda transakcji finansowych, a sama usługa przyczyniła się w Stanach Zjednoczonych do zwiększenia poziomu akceptacji płatności zbliżeniowych od 2014 roku z 3% do ponad 70%.

Być może już wkrótce doczekamy się sytuacji, w której firmy takie jak Apple, Telegram i Facebook będą działały również na rynku kryptowalut dostarczając systemy płatności do codziennych transakcji z pominięciem banków i innych instytucji finansowych.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO