Katecheza z arcybiskupem Jędraszewskim - tematem "Tęczowa zaraza"

"Dialogi z biskupem" to coroczny cykl spotkań arc. Marka Jędraszewskiego z wiernymi.


Katecheza z arcybiskupem Jędraszewskim - tematem "Tęczowa zaraza"

Każde spotkanie rozpoczyna się od katechezy, następnie krakowski metropolita odpowiada na pytania wiernych. Jak piszą organizatorzy, "to okazja do rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła oraz jego Pasterza". W tym roku spotkania odbędą się w  kolegiacie akademickiej Świętej Anny oraz w czterech kościołach w Krakowie.

15 października zaplanowano niezwykłe kontrowersyjną katechezę - znany ze swoich licznych homofobicznych wypowiedzi arc. Marek Jędraszewski w spotkaniu odbywającym się ph. "Tęczowa zaraza - jak z nią walczyć? Rzecz o LGTB" (pisownia oryginalna, błąd popełniono zarówno na plakacie, jak i w poście na Facebooku) opowie o zagrożeniu, które ma stwarzać społeczność osób homoseksualnych.

Arcybiskup zasłynął ze swoich słów wygłoszonych podczas 75 rocznicy powstania warszawskiego, w których nazwał osoby LGBT "tęczową zarazą".

- Trzeba było długo na nią czekać [...] Czerwona zaraza już nie  chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca  opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił w sierpniu. Dzień wcześniej stwierdził, że ideologia LGBT „zaprzecza godności człowieka”.

Patronat nad imprezą objęła Telewizja Polska.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO