Assange znów online. Ekwador przywraca częściowo komunikację ze światem twórcy WikiLeaks

Władze Ekwadoru podjęły decyzję o częściowym przywróceniu założycielowi WikiLeaks, Julianowi Assange'owi, dostępu do komunikacji ze światem zewnętrznym.

· 1 min read
Assange znów online. Ekwador przywraca częściowo komunikację ze światem twórcy WikiLeaks

Władze Ekwadoru podjęły decyzję o częściowym przywróceniu założycielowi WikiLeaks, Julianowi Assange'owi, dostępu do komunikacji ze światem zewnętrznym. Jest to przełom, ponieważ od marca bieżącego roku twórca demaskatorskiego portalu był pozbawiony wszelkich dróg umożliwiających nawiązanie kontaktu.

Co oznacza "ograniczona komunikacja"? Otóż obejmuje ona dostęp do Internetu, rozmów telefonicznych oraz otwiera drzwi osobon chcącym spotkać się z Assange’em. Należy tutaj wspomnieć, że możliwość odwiedzenia Juliana Assange'a była ograniczona na mocy marcowej decyzji rządu ekwadorskiego.

Prócz presji ze strony społeczności międzynarodowej, szczególnie internautów i internautek domagających się nie tylko respektowania prawa do swobodnej komunikacji, lecz również wypuszczenia Assange'a z ambasady i zagwarantowania, że nie zostanie zatrzymany przez policję, założyciel WikiLeaks otrzymał wsparcie od Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tutaj zwrócić trzeba uwagę na spotkanie dwóch wysokiej rangi urzędników ONZ z prezydentem Ekwadoru, Leninem Moreno, odbyte w piątek.

Bądź z nami na bieżąco: polub i obserwuj nas. Jesteśmy również na Twitterze.