Bakkt wchodzi na rynek bitcoinowych kontraktów futures we wrześniu

Kryptowalutowa firma Bakkt poinformowała, że we wrześniu zostanie uruchomiona platforma do zawierania bitcoinowych kontraktów futures.


Bakkt wchodzi na rynek bitcoinowych kontraktów futures we wrześniu

Firma Bakkt ogłosiła na swoim blogu, że już niedługo zostanie uruchomiona nowa platforma do zawierania kontraktów futures. Po tym, jak przedsiębiorstwo otrzymało niezbędne zezwolenia od regulatorów rynków finansowych, podane zostały informacje, że wejście na rynek kontraktów futures nastąpi już 23 września.

Intercontinental Exchange, spółka zależna Bakkt, w piątek podała opinii publicznej informacje, że amerykański Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku udzielił niezbędnej do uzyskania tzw. karty zaufania stanu Nowy Jork, co oznacza, że przedsiębiorstwo może przechowywać bitcoiny dla fizycznych kontraktów futures.

Usługa firmy miała być dostępna już w 2018 roku, jednak organy odpowiedzialne za regulacje rynkowe opóźniły uruchomienie nowej platformy, w szczególności kwestia spełnienia kryteriów amerykańskiej komisji ds. handlu kontraktami futures na towary (CFTC). Ostatecznie firma zaczęła prowadzić testy swojej platformy dopiero 22 lipca.

Teraz Bakkt będzie ściśle współpracować ze swoimi podmiotami zależnymi, tj. Intercontinental Exchange Futures U.S. oraz Intercontinental Exchange Clear US, aby zapewnić kontrakty futures dla inwestorów na rynku.

Nowa platforma Bakkt wpisuje się w rosnący popyt na rynku kryptowalut na usługi powiernicze oraz instytucjonalne, czego przykładem może być ostatnie partnerstwo giełdy kryptowalut Coinbase z Xapo, które związane jest z działalnością powierniczą dotycząca kryptowalut.

Nie ma wątpliwości, że wejście firmy Bakkt na rynek kontraktów futures przyczyni się do wzmocnienia całego rynku kryptowalut oraz wzrostu popularności Bitcoina i innych kryptowalut w niedalekiej przyszłości.Chcesz wiedzieć więcej o rynku kryptowalut? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO