Bankructwo Codemedia

Codemedia na swojej stronie w oświadczeniach do klientów i kontrahentów poinformowało o upadłości firmy.


Bankructwo Codemedia

Po 11 latach istnienia na polskim rynku domu mediowego Codemedia spółka ta ogłosiła upadłość z powodu braku możliwości przedłużenia finansowania zewnętrznego oraz niewypłacalności dwóch przedsiębiorstw: Basel Olten Pharm S.A i TXM S.A.

Upadek domu mediowego związany jest z obserwowanym coraz częściej na rynku w Polsce problemem wypłacalności reklamodawców, którzy zlecają zakup mediów reklamowych pomimo braku środków na opłacenie prowadzonych na bieżąco kampanii.

Spółka Codemedia w oświadczeniu napisała o kwestii braku zewnętrznego finansowania, co uniemożliwiło spółce pozyskanie niezbędnych środków finansowych do spłaty zadłużenia:

W związku z wymaganiami Dysponentów Mediów byliśmy zmuszeni regulować należności wynikające z przeprowadzonych kampanii na bieżąco, pomimo braku zapłaty od w/w Reklamodawców. Plany Spółki były oparte o systematyczne pomniejszanie zaistniałego zadłużenia z zysku z bieżącej działalności. Wobec braku przedłużenia finansowania zewnętrznego dalsza działalność operacyjna, a więc spłata zadłużenia, nie jest możliwa.

Zarząd firmy w komunikacie poinformował też o problemach związanych z obniżeniem poziomu przychodów przedsiębiorstwa, których "duży udział był dotąd generowany przez segment telewizyjny". Spadek wartości był zgodny z obecną dotychczas tendencją na rynku, co przyczyniło się do niekorzystnej sytuacji Codemedia i w ostateczności do złożenia wniosku o upadłości spółki.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO