Będzie Parada Równości z patronatem i obecnością Rafała Trzaskowskiego!

Kiedy Rafał Trzaskowski zawiesił rozmowy o samorządowej karcie LGBT na kilka dni przed wyborami, został porównany, pod względem lekceważącego stosunku do osób LGBT+, do swojej poprzedniczki w warszawskim ratuszu - Hanny Gronkiewicz Waltz.

· 1 min read
Będzie Parada Równości z patronatem i obecnością Rafała Trzaskowskiego!

Kiedy Rafał Trzaskowski zawiesił rozmowy o samorządowej karcie LGBT na kilka dni przed wyborami, został porównany, pod względem lekceważącego stosunku do osób LGBT+, do swojej poprzedniczki w warszawskim ratuszu - Hanny Gronkiewicz Waltz. Przypomnijmy, HGW nigdy nie objęła swoim patronatem Parady Równości, co stało się już swego rodzaju tradycją. Na paradzie zaczęły się już nawet pojawiać jej podobizny z prześmiewczymi tekstami.

multicolored kite
Photo by ROBIN WORRALL / Unsplash

Jak się jednak dowiadujemy z wywiadu udzielonego przez Pawła Rabieja, nowego wiceprezydenta, portalowi Wawalove, najbliższa parada równości zostanie nie tylko objęta patronatem od miasta, ale również pojawią się na niej zarówno wiceprezydent, jak i prezydent M. St. Warszawy.

Ciężko powiedzieć skąd taka nagła zmiana podejścia Platformy Obywatelskiej. Nie wyklucza się, że PO spotkało się z presją ze strony partii Nowoczesna, która w programie deklaruje między innymi wprowadzenie związków partnerskich. Z drugiej strony Trzaskowski na Facebook'u sam zapowiadał po zerwaniu rozmów z organizacjami LGBT, że jego stanowisko do praw osób LGBT się nie zmieniło.