Berlin: Samochód wjechał w tłum

Siedem osób rannych w wyniku zdarzenia, które miało miejsce w stolicy Niemiec. Sprawca został aresztowany. Śledczy rozpoczęli dochodzenie.

· 1 min read
Berlin: Samochód wjechał w tłum

Samochód staranował pieszych w okolicach dworca kolejowego ZOO w stolicy Niemiec. Rannych jest siedem osób, w tym pięcioro z nich ciężko. Kierowca pojazdu został zatrzymany. Służby podały, że przyczyną była utrata panowania nad pojazdem.

Do zdarzenia doszło niedaleko Hardenbergplatz około godziny siódmej. Auto zjechało z jezdni bezpośrednio na chodnik i raniło znajdujących się na nim przechodniów. Na miejscu zdarzenia pojawił się helikopter ratunkowy, a także specjaliści z psami do wykrywania ładunków wybuchowych. Ratownicy przeprowadzili resuscytację poszkodowanego, który utknął pod samochodem. Ranny został także 24-letni kierujący pojazdem. Auto miało estońskie tablice rejestracyjne.

Berlińska policja wykluczyła powiązania z terroryzmem o podłożu religijnym lub narodowościowym. Jak poinformowały służby porządkowe, powodem tragedii była nadmierna prędkość, a w konsekwencji utrata panowania nad pojazdem. Śledczy rozpoczęli dochodzenie.


Źródła: Deutsche Welle, TVP Info, Radio Szczecin, Deutsche Welle/ Reuters/F.Bensch (Zdjęcie główne)