Binance odchodzi od Ethereum na rzecz Binance Chain

Giełda kryptowalut Binance uruchomiła własny blockchain, Binance Chain, którego celem będzie obsługa kryptowaluty Binance Coin (BNB) obecnie opartej na blockchainie Ethereum.

· 1 min read
Binance odchodzi od Ethereum na rzecz Binance Chain

Jedna z największych giełd kryptowalut, Binance, ogłosiła w czwartek, że 23 kwietnia 2019 roku Binance Coin (BNB) zostanie uruchomiony w nowej sieci. Jednocześnie przedsiębiorstwo podejmuje już działania, aby zachęcić posiadaczy BNB do przeniesienia się na nowy blockchain. Tokeny działające w sieci blockchain mają zostać "zniszczone", natomiast na blockchainie Binance Chain zostaną utworzone nowe.

Wstępnie podaż tokenów BNB ma wynieść 200 milionów, z czego 48 milionów tokenów zostanie zamrożonych, a 11 654 398 BNB zostanie zniszczonych w łańcuchu bloków Binance.

23 kwietnia nowy portfel obsługujący BNB oraz Binance Chain Explorer będą dostępne dla wszystkich użytkowników giełdy, a serwis giełdy pozwoli użytkownikom w zmianie sieci. Użytkownicy Binance będą mogli podać adres swoich portfeli dla żądań wypłaty Binance Coin, przy czym należy zwrócić uwagę, że wypłata będzie działać w postaci mechanizmu konwersji tokenów ERC-20 (działających w sieci Ethereum) na tokeny BNB BEP2 (działające na blockchainie Binance Chain).

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż dla osób chcących zachować tokeny BNB ERC-20 jedyną możliwością będzie przetransferowanie ich z portfela Binance do portfela Ethereum przed 23 kwietnia. Po tej dacie giełda Binance nie będzie już obsługiwać transakcji tokenów BNB ERC-20.

Warto dodać, że harmonogram, o którym mowa wyżej, może jeszcze ulec zmianie.

Giełda kryptowalut Binance pierwszy raz poinformowała o projekcie Binance Chain w maju 2018 roku, kiedy pojawiła się zapowiedź, że zamierza porzucić blockchain Ethereum na rzecz własnej technologii, a tym samym wycofać własną kryptowalutę z sieci Ethereum na rzecz własnej.


Bądź zawsze na bieżąco z rynkiem kryptowalut. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO