Binance odchodzi od Ethereum na rzecz Binance Chain

Giełda kryptowalut Binance uruchomiła własny blockchain, Binance Chain, którego celem będzie obsługa kryptowaluty Binance Coin (BNB) obecnie opartej na blockchainie Ethereum.

Binance odchodzi od Ethereum na rzecz Binance Chain

Jedna z największych giełd kryptowalut, Binance, ogłosiła w czwartek, że 23 kwietnia 2019 roku Binance Coin (BNB) zostanie uruchomiony w nowej sieci. Jednocześnie przedsiębiorstwo podejmuje już działania, aby zachęcić posiadaczy BNB do przeniesienia się na nowy blockchain. Tokeny działające w sieci blockchain mają zostać "zniszczone", natomiast na blockchainie Binance Chain zostaną utworzone nowe.

Wstępnie podaż tokenów BNB ma wynieść 200 milionów, z czego 48 milionów tokenów zostanie zamrożonych, a 11 654 398 BNB zostanie zniszczonych w łańcuchu bloków Binance.

23 kwietnia nowy portfel obsługujący BNB oraz Binance Chain Explorer będą dostępne dla wszystkich użytkowników giełdy, a serwis giełdy pozwoli użytkownikom w zmianie sieci. Użytkownicy Binance będą mogli podać adres swoich portfeli dla żądań wypłaty Binance Coin, przy czym należy zwrócić uwagę, że wypłata będzie działać w postaci mechanizmu konwersji tokenów ERC-20 (działających w sieci Ethereum) na tokeny BNB BEP2 (działające na blockchainie Binance Chain).

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż dla osób chcących zachować tokeny BNB ERC-20 jedyną możliwością będzie przetransferowanie ich z portfela Binance do portfela Ethereum przed 23 kwietnia. Po tej dacie giełda Binance nie będzie już obsługiwać transakcji tokenów BNB ERC-20.

Warto dodać, że harmonogram, o którym mowa wyżej, może jeszcze ulec zmianie.

Giełda kryptowalut Binance pierwszy raz poinformowała o projekcie Binance Chain w maju 2018 roku, kiedy pojawiła się zapowiedź, że zamierza porzucić blockchain Ethereum na rzecz własnej technologii, a tym samym wycofać własną kryptowalutę z sieci Ethereum na rzecz własnej.


Bądź zawsze na bieżąco z rynkiem kryptowalut. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO


Share Tweet Send
0 Komentarze
Loading...