Binance Coin może być następnym Bitcoinem

Agencja ratingowa Weiss Ratings uważa, że Binance Coin może być kolejnym Bitcoinem i nie ma w tym nic dziwnego. BNB odgrywa coraz istotniejszą rolę na rynku kryptowalut.

· 2 min read
Binance Coin może być następnym Bitcoinem

Bitcoin (BTC) od samego początku decydował o kierunku rozwoju rynku kryptowalut, a jego kurs wpływał na ceny innych kryptowalut. Kiedy kurs Bitcoin spadał, traciła większość kryptowalut, kiedy miał tendencję wzrostową, inne kryptowaluty również takową miały.

Jednak "tradycja" ta może niedługo okazać się martwa, ponieważ coraz częściej pozostałe kryptowaluty znajdują swoją własną drogę, kierunek, który jest niezależny od "króla kryptowalut". Wśród takich walut cyfrowych znaleźć można m.in. Binance Coin (BNB). Początkowo celem kryptowaluty było używanie jej w płatnościach na giełdzie Binance, która jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. Teraz Binance Coin odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę na rynku kryptowalut. Potwierdza to również agencja ratingowa Weiss Ratings.

Wartość kryptowaluty Binance Coin wzrosła o ponad 300 procent w bieżącym roku, co pozwoliło jej zdobyć wysokie miejsce w gronie 10 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Ostatnio ruszył także Binance Chain, co wpłynęło na kolejny wzrost wartości BNB.

Agencja Weiss Ratings w zeszłym miesiącu przyznała kryptowalucie ocenę B-. W ten sposób Binance Coin znalazł się w tej samej klasie aktywów, co Bitcoin, XRP (Ripple), EOS.

Ogólne wyniki kryptowalut nie są co prawda tak dobre, jak łączne oceny techniczne oraz adopcyjne, jednak dla kryptowaluty Binance Coin wyniki są zadowalające, ponieważ została ona zrównana w klasie aktywów cyfrowych z Bitcoinem, EOS i XRP. Natomiast inni konkurenci, czyli Ethereum, Cardano, Stellar, Neo, TRON oraz Litecoin otrzymały rating C+.

Aktualnie kryptowaluta BNB jest siódma w rankingu największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej (według CoinMarketCap), o łącznej wartości przekraczającej 3,3 miliarda dolarów. Obecnie jest to nadal zbyt mało, aby wyprzedzić Bitcoina, jednak jej wiodąca rola na rynku kryptowalut może wraz z czasem zapewnić jej przewagę.

Ostatnio wpływ na kurs Binance Coin miało uruchomienie Binance Chain, nowego blockchaina opracowanego przez deweloperów Binance, a także zdecentralizowanej giełdy kryptowalut Binance DEX.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Binance DEX zyska miano najpopularniejszej zdecentralizowanej platformy do wymiany aktywów cyfrowych. Wraz ze wzrostem popularności giełdy można się spodziewać również wzrostu wartości Binance Coin, ponieważ zdecentralizowana giełda jest zbudowana na autorskim blockchainie firmy Binance, Binance Chain.

Zdecentralizowana giełda kryptowalut pozwoli zaś użytkownikom zachować pełną kontrolę nad własnymi kluczami prywatnymi, co zresztą jest wynikiem apelu wielu użytkowników, którzy chcieli zmniejszyć ryzyko udanych ataków. W sytuacji, w której doszłoby do udanego ataku na scentralizowaną giełdę Binance, cyfrowe aktywa użytkowników Binance DEX nie byłyby zagrożone.


Alternatywa jest miejscem swobodnej dyskusji i wymiany opinii. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

Chcesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami? Jeżeli tak, wyślij email do naszej redakcji

Zapraszamy na nasz profil na Patronite.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read