Binance planuje kryptowalutę powiązaną z dolarem

Binance rozpoczął współpracę z Paxos, której celem jest stworzenie stablecoina BinanceUSD, który miałby oparcie w dolarze amerykańskim.


Binance planuje kryptowalutę powiązaną z dolarem

Jedna z największych globalnych kryptowalut na świecie, Binance, rozpoczęła współpracę z firmą Paxos Trust Company, aby w niedalekiej przyszłości wyemitować własnego stablecoina BinanceUSD (BUSD), czyli walutę cyfrową mającą oparcie w dolarze amerykańskim (USD).

Firma Paxos Trust Company oraz Binance ogłosiły także partnerstwo w celu wprowadzenia na rynek kryptowalut nowej kryptowaluty. Wiadomo też, że projekt stablecoina został zaakceptowany przez amerykański Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork.

Współzałożyciel firmy Paxos Asia oraz jej dyrektor generalny, Rich Teo, powiedział po uzyskaniu informacji o zatwierdzeniu projektu przez regulatora:

Zatwierdzenie BinanceUSD przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork jest znaczącym krokiem w kierunku uzyskania długoterminowej stabilności na globalnym rynku kryptowalut. Jesteśmy więc dumni z tego, że nasz stablecoin umożliwi firmom takim jak Binance wprowadzenie produktów dostosowanych do potrzeb ich użytkowników.

Wiadomo również, że BinanceUSD będzie dostępny na platformie Paxos jeszcze we wrześniu, gdzie można będzie dokonać zakupu w stosunku 1:1 za dolary amerykańskie. Ponadto waluta cyfrowa będzie, co zresztą jest logiczne, notowana także na giełdzie kryptowalut Binance, gdzie zostanie sparowana z Binance Coin (BNB), Bitcoinem (BTC) oraz XRP firmy Ripple. Zadaniem Paxos w ramach partnerstwa z giełdą kryptowalut będzie pełnienie funkcji depozytariusza dolarów amerykańskich oraz emitenta stablecoina.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO