Blockchain stosowany przez firmę przetwarzającą tworzywa sztuczne w tkaniny ekologiczne

Firma Waste2Wear poinformowała, że wykorzystuje technologię blockchain do śledzenia materiałów pochodzących z recyklingu.


Blockchain stosowany przez firmę przetwarzającą tworzywa sztuczne w tkaniny ekologiczne

Holenderskie przedsiębiorstwo Waste2Wear poinformowało o pierwszej kolekcji tkanin pochodzących z recyklingu, a konkretnie wykonanych z tworzysz sztucznych, które znajdowały się ocenach.

W ten sposób pojawiło się nowe zapotrzebowanie na rynku związane ze śledzeniem materiałów pochodzących z recyklingu. Firma, której wystawa kolekcji rozpoczęła się 17 września i potrwa do 19 września w Paryżu, szybko poinformowała świat o tym, że wykorzystana została technologia blockchain do śledzenia całego łańcucha logistycznego.

Sama wersja beta nowego systemu została zaprezentowana światu 22 sierpnia 2019 roku.

Przedstawiciele i przedstawicielki Waste2Wear są zdania, że odpady, którymi są sztuczne tworzywa, muszą przejść długą podróż, aby stać się gotowym produktem tekstylnym, a wszystko to, począwszy od pozyskiwania materiałów w ramach oczyszczania oceanów, wymaga rozwiązań technologicznych zapisujących i przetwarzających dane.

Tworzywa sztuczne, które zostały użyte przez firmę do produkcji tkanin, zostały pozyskane z obszarów przybrzeżnych oraz wody w pobliżu Szanghaju. To właśnie tam firma wspólnie z władzami lokalnymi opracowała swój model biznesowy, który lokalnym rybakom pozwala zarabiać pieniądze na odzyskiwaniu tworzyw sztucznych z oceanu, tym samym oczyszczając wodę. W ten sposób rybacy są w ciągu tygodnia zebrać ponad 3 tony odpadów z oceanu, które następnie trafiają do firmy zajmującej się przetwarzaniem ich w tkaniny.

Warto dodać, że Waste2Wear nie jest jedyną firmą, która eksperymentuje z stosowaniem technologii blockchain do celów ekologicznych, jednak doskonale wpisuje się trend widoczny coraz bardziej na świecie. Również niemiecka Partia Wolnych Demokratów (FDP) chce wykorzystać ekologiczny potencjał kryptowalut i zaproponowała płacenie kryptowaluty każdej osobie, która podejmuje działania na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz przyczynia się do usuwania przede wszystkim dwutlenku węgla z atmosfery.

Czytaj więcej: Protest Tysięcy Miast nadchodzi!


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO