,,Boże Ciało" nominowane do Oscara!

Film pt. ,,Boże Ciało'' w reżyserii Jana Komasy został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

· 1 min read
,,Boże Ciało" nominowane do Oscara!

W poniedziałek, 13 grudnia, ogłoszono nominacje do Oscarów. W kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny znalazło się  ,,Boże Ciało'' w reżyserii Jana Komasy.

Film ,,Corpus Christi'' odnosi coraz więcej sukcesów. Miał on premierę 11 października ubiegłego roku. Od tego czasu zdobywa coraz więcej nagród, chociażby na Festiwalu w Gdyni, gdzie dostał łącznie 10 wyróżnień, między innymi za reżyserię i scenariusz. Ostatnio Bartosz Bielenia, główny bohater tej historii, został nagrodzony w Bordeaux, na Międzynarodowym Festiwalu Filmu Niezależnego. Legalnie produkcję Komasy można było zobaczyć w krajach Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej i w Australii.

W kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny obok ,,Bożego Ciała'' znalazły się takie tytuły jak: ,,Kraina Miodu" z Macedonii, ,,Ból i Blask" w reżyserii Pedro Almodóvara czy francuscy ,,Nędznicy". Gala rozdania Oscarów odbędzie się już 9 lutego.

W zeszłym roku nominowana ,,Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego przegrała z meksykańsko-amerykańską "Romą", której twórcy otrzymali większość statuetek w swojej kategorii. ,,Boże Ciało'' pojawiło się już na światowych festiwalach i ekranach, jednak czy to wystarczy, aby otrzymać nagrodę na Gali Oscarów 2020, która odbędzie się już 9 lutego?


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO