Brak decyzji SEC w sprawie utworzenia bitcoinowych funduszy ETF

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie podjęła decyzji w sprawie trzech propozycji utworzenia bitcoinowych funduszy ETF.


Brak decyzji SEC w sprawie utworzenia bitcoinowych funduszy ETF

Rynek kryptowalut od lat stara się o utworzenie pierwszych bitcoinowych ETF-ów, czyli funduszy inwestycyjnych notowanych na giełdzie. Wiele istotnych w świecie kryptowalut przedsiębiorstw podejmowało już wiele prób w celu utworzenia takich funduszy, jednakże bez skutku. Amerykańska Giełda Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotychczas nie podjęła decyzji dotyczących trzech propozycji, które wpłynęły do regulatora w celu utworzenia tego typu funduszy.

Trzy propozycje zostały złożone kolejne przez Wilshire Phoenix, Bitwise Asset Management oraz VanEck / SolidX. Zgodnie ze zgłoszeniami, fundusze miałyby być notowane na giełdach Cboe BZX i NYSE Arca. Jeżeli SEC wyda pozytywną decyzję, to zwolennicy kryptowalut doczekają się pierwszych funduszy notowanych na giełdzie.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma łącznie 240 dni na podjęcie decyzji dotyczących wniosków, które zostały opublikowane w federalnym rejestrze. W przypadku Bitwise Asset Management decyzja będzie znana 13 października 2019 roku, natomiast w przypadku VanEck / SolidX dopiero 18 października. Najwcześniej decyzja zostanie podjęta w sprawie zgłoszenia przesłanego przez Wilshire Phoenix, gdyż takowa zapadnie do 29 września bieżącego roku.

Czytaj więcej: Rynek kryptowalut wymaga pełnej swobody w zakresie regulacji, uważa komisarz SEC


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO