Brytyjska spółka Mars One Ventures ogłosiła upadłość

Mars One Ventures, spółka, która obiecywała wysłać setki osób chcących zamieszkać na Marsie, nie będzie w stanie zrealizować swoich planów z powodu ogłoszenia upadłości firmy.

· 1 min read

Firma Mars One Ventures obiecywała kolonizację planety Mars, jednak nie jest wykluczone, że były to jedynie zagrania, które miały na celu pozyskanie przez założycieli funduszy na własne potrzeby. Informacja o bankructwie firmy swoje źródła miała w jednym ze szwajcarskich sądów. Ostatecznie została potwierdzona przez Basa Lansdorpa, założyciela spółki.

Firma Mars One Ventures miała zamiar sfinansować podróż kosmiczną poprzez sprzedaż praw do relacjonowania misji w postaci transmisji na żywo. Przedsiębiorstwo zamówiło m.in. projekt orbitera komunikacyjnego oraz łazika, które miały zostać dostarczone przez Lockheed Martin oraz SSTL.

Pomimo upadku firmy, który oznacza koniec marzeń osób znajdujących się na liście pasażerów firmy, nadal funkcjonuje w Holandii fundacja Mars One Foundation. Fundacja, zdaniem Lansdorpa, będzie dalej prowadzić prace nad wysłaniem ochotników na Marsa.

Jak Elon Musk chce skolonizować Marsa?


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO