Całodobowe sklepy bez kas, czyli Żabka w XXI wieku

Żabka rozpoczęła pracę z AiFi, aby opracować sklep bez kas. Dzięki takiemu zagraniu wkrótce Żabka może stać się hegemonem w branży.

· 1 min read
Całodobowe sklepy bez kas, czyli Żabka w XXI wieku

Podczas trwania konferencji NRF, która miała miejsce w Nowym Yorku, Żabka ogłosiła, iż rozpoczęła współpracę ze startupem technologicznym AiFi. Dzięki takiej współpracy mają powstać sklepy bez kas, których działanie zostanie oparte na sztucznej inteligencji (analiza danych w czasie rzeczywistym, między innymi działań klientów i produktów jakimi mogą być zainteresowani). W ciągu najbliższych miesięcy prototyp sklepu takiego typu ma zostać przedstawiony klientom.

Dzięki zastosowaniu takiej technologii sklepy będą mogły być otwarte siedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Takie zagranie pozwoli obejść polskie przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę, ponieważ w sklepach nie będą pracować ludzie. Ponadto dzięki dostępności przez całą dobę i braku kosztów związanych z pracownikami Żabka już wkrótce może stać się hegemonem w branży spożywczej.

Projekt takiego sklepu opracowywany przez AiFi został dostosowany do odpowiednich regulacji prawnych, jakich wymaga Unia Europejska, dlatego powinien być w pełni bezpieczny oraz nie naruszać prywatnych danych klientów.

Kolejną ciekawą informacją jest plan rozwoju sklepów kontenerowych i zwiększenia ich liczby. Do tej pory takie sklepy znajdowały się w regionach turystycznych i tylko w określonych porach roku.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO