CEO firmy Netflix nie zasiądzie w radzie nadzorczej Facebooka

Reed Hastings, dyrektor generalny firmy Netflix, nie zostanie ponownie nominowany do rady nadzorczej Facebooka z powodu konfliktu z Peterem Thielem.

· 1 min read
CEO firmy Netflix nie zasiądzie w radzie nadzorczej Facebooka

Dyrektor generalny Netfliksa, Reed Hastings, nie może liczyć na nominację do rady nadzorczej Facebooka, a także do zarządu firmy. W maju 2019 roku członkowie i członkinie zarządu spotkają się w ramach spotkania z akcjonariuszami spółki, którzy podejmą decyzję o tym, czy nominacja zostanie zatwierdzona.

Posunięcie kierownictwa giganta mediów społecznościowych ma miejsce niecałe trzy lata po tym, jak Reed Hastings, obecny CEO firmy Netflix, powiedział Peterowi Thielowi, który jest pierwszym inwestorem Facebooka oraz osobą zasiadającą w zarządzie, że ma zamiar wstrząsnąć wizerunkiem współzałożyciela PayPala z powodu poparcia Donalda Trumpa w trakcie kampanii wyborczej w 2016 roku.

Facebook w piątek ogłosił nominację do zarządu dla jednego z dyrektorów firmy PayPal, mianowicie Peggy Alford. Kandydatka już wcześniej zajmowała się finansami organizacji Chan Zuckerberg Initiative założonej przez Marka Zuckerberg oraz jego żonę.

Peggy to jedna z tych rzadkich osób, która jest ekspertem w wielu różnych dziedzinach - od zarządzania przedsiębiorstwem po finansowanie operacji oraz rozwój produktów. Wiem, że będzie miała świetne pomysły, które pomogą nam wykorzystać zarówno szanse, jak i zmagać się z wyzwaniami stojącymi przed naszą firmą poinformował w oświadczeniu prasowym Mark Zuckerberg.
Peter Thiel. Fot. Jim Lo Scalzo

Peter Thiel, jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, w październiku 2016 roku powiedział, że przekaże około 1,25 miliona dolarów na kampanię prezydencką Donalda Trumpa. Nie była to jedyna darowizna, a dodatkowo jeszcze podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie otwarcie poparł kandydaturę obecnego już prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Peter Thiel do dzisiaj zasiada w zarządzie Facebooka.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO