Chiny mają największą sieć 5G na świecie

Na terytorium Chin zaczęła funkcjonować sieć 5G, która została wdrożona przez China Mobile, China Telecom oraz China Unicom. Firmy telekomunikacyjne planują szybką migrację, o czym świadczą proponowane taryfy.


Chiny mają największą sieć 5G na świecie

Sieć 5G w Chinach została wdrożona przez trzy chińskie koncerny telekomunikacyjne: China Telecom, China Mobile oraz China Unicom. W ten sposób Chińska Republika Ludowa stała się największym państwem na świecie, w którym dostępna jest sieć 5G. Wiadomo też, że m.in. Pekin oraz Szanghaj są już w zasięgu sieci nowej generacji.

Chińscy operatorzy poinformowali także o nowych taryfach związanych z siecią 5G, która cenowo jest zbliżona do łączności 4G, gdyż ceny oscylują wokół 69 złotych za 30 GB danych, a obecnie najwyższa cena to 323 złote za 300 GB danych. W ten sposób chińskie telekomy mają zamiar przekonać konsumentów i konsumentki do tego, aby zaczęli migrację na 5G, ponieważ jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

W Polsce natomiast rząd znajduje się w fazie planów wdrożenia sieci nowej generacji, co ma ułatwić planowana podwyżka norm promieniowania dla nadajników. Zdecydowanie dalej jest jednak rząd niemiecki. Niemcy bowiem chcą pozwolić koncernowi Huawei na budowę infrastruktury 5G na terenie kraju.

Czytaj więcej: Rząd pracuje nad przepisami dotyczącymi sieci 5G w Polsce


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO