Chiny nie będą testować kosmetyków na zwierzętach od 2020 roku

Od 1 stycznia 2020 jeden z największych rynków kosmetycznych ma zrezygnować z przeprowadzania testów kosmetycznych na zwierzętach.

· 1 min read
Chiny nie będą testować kosmetyków na zwierzętach od 2020 roku

W trakcie prowadzonych rozmów, które zostały zainicjowane przez chiński Institute for In Vitro Sciences (IIVS), przedstawiciele chińskich firm tworzących produkty kosmetyczne postanowili, że chińskie przedsiębiorstwa zrezygnują z przeprowadzania testów ich produktów na zwierzętach. W ten sposób Chiny mają zamiar wykorzystać alternatywne sposoby prowadzenia badań nad działaniem oraz potencjalną szkodliwością kosmetyków.

Na tym się jednak nie będą kończyć zmiany. Otóż postanowienie oznacza także zupełnie inne podejście do produktów importowanych do Chin. Dotychczas wszystkie produkty kosmetyczne przechodziły obowiązkowe testy na zwierzętach, których celem było zapewnienie, iż dany produkt nie wyrządzi szkód zdrowotnych.

Z całą pewnością decyzje podjęte przez przedstawicieli firm działających na jednym z największych rynków kosmetycznych na świecie są istotne, jak nie przełomowe. Oczywiście o ile zmiany wejdą w życie. Jednak jeżeli Chiny, które są obecnie gigantem przemysłowym, jedną z największych gospodarek świata, zdecydują się na wykonanie kroku w stronę zmiany zasad prowadzenia badań nad kosmetykami i ich wpływem na zdrowie oraz skutecznością, to już żaden kraj nie będzie miał żadnego logicznego argumentu za dalszym przeprowadzaniem testów produktów kosmetycznych na zwierzętach.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO