Chiny w przyszłości mogą mieć duży udział na rynku telefonów z 5G, uważa MediaTek

MediaTek, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją procesorów do tanich urządzeń mobilnych, jest zdania, że Chiny zdobędą ponad połowę udziału na rynku telefonów z 5G.


Chiny w przyszłości mogą mieć duży udział na rynku telefonów z 5G, uważa MediaTek

Przedsiębiorstwo MediaTek, które produkuje procesory przeznaczone dla tanich telefonów oraz innych urządzeń mobilnych, podzieliło się informacjami na temat możliwej ekspansji Chin na rynku mobilnym obsługującym łączność 5G.

Rick Tsai, dyrektor generalny MediaTek, jest zdania, że chińskie firmy mogłyby zdobyć nawet 70% globalnego rynku sprzedaży smartfonów z łącznością 5G. Tsai uważa, że przewiduje się, iż sprzedaż urządzeń obsługujących sieć piątej generacji w 2020 r. wynosiłaby 140 milionów urządzeń, z czego 100 milionów miałoby być sprzedawane na chińskim rynku mobilnym.

Jeżeli faktycznie tak się, to Chiny staną się jednym z największych rynków na świecie związanych z technologią 5G. Ponadto Mediatek planuje wypuścić na rynek swój własny układ 5G. Podobne plany mają inni producenci w Chinach, np. firma Xiaomi, która planuje model smartfona Mi 9S zaprezentować z zaimplementowanym modemem 5G.Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO