Christine Lagarde szefową Europejskiego Banku Centralnego

Liderzy państw UE powołali Christine Lagarde na stanowisko szefowej Europejskiego Banku Centralnego. Zastąpi ona 1 listopada Mario Draghiego i będzie pierwszą kobietą na stanowisku prezesa EBC.


Christine Lagarde szefową Europejskiego Banku Centralnego

W związku z kompromisowym pakietem, który został uzgodniony przez szefów rządów europejskich państw, była szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego została nominowana na prezeskę Europejskiego Banku Centralnego w lipcu, a teraz potwierdzone zostało, iż Lagarde obejmie nowe stanowisko w EBC.

Christine Lagarde pełniła różne funkcje publiczne we Francji, w tym była ministrą gospodarki, finansów i zatrudnienia w latach 2007-2011, a od 2011 roku stała na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Z wykształcenia Lagarde jest prawniczką, która specjalizuje się w fuzjach i przejęciach, a także w prawie pracy. Ponadto przez lata zdobyła doświadczenie we francuskim rządzie, sektorze publicznym oraz międzynarodowych organizacjach, takich jak MFW.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO