Coinbase rozważa dodanie nowych kryptowalut, w tym XRP

Fani kryptowaluty stworzonej przez firmę Ripple mogą się już niedługo doczekać dodania XRP do listy kryptowalut na giełdzie Coinbase.

· 1 min read
Coinbase rozważa dodanie nowych kryptowalut, w tym XRP

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase poinformowała w piątek, że rozważa dodanie kolejnych kryptowalut, aby można było nimi obracać na giełdzie. Wśród tych kryptowalut znajduje się XRP.

Giełda napisała na swoim blogu, że kontynuuje ona eksplorację rynku kryptowalut i dodała, że będzie współpracować z lokalnymi bankami, a także regulatorami, aby doszło do adaptacji kryptowalut na większą skalę.

Już na początku bieżącego roku firma zaktualizowała wytyczne związane z dodawaniem nowych kryptowalut, a także ramy związane z cenami. Do wytycznych wlicza się kwestia bezpieczeństwa, zgodności oraz inne czynniki, takie jak np. zgodność projektu z "misją stworzenia otwartego systemu finansowego dla świata".

Coinbase rozważa dodanie 30 cyfrowych aktywów. Rozważa, ponieważ podjęcie decyzji wymaga prac badawczych od strony technicznej oraz zgodności. Należy tutaj dodać, że firma nie zagwarantowała, że wszystkie kryptowaluty zostaną włączone do obrotu na giełdzie.

Rozważana przez giełdę kryptowalut XRP jest drugą co do wielkości kryptowalutą według wartości rynkowej. Społeczność XRP domaga się nieustannie jej dodania do Coinbase, co według wielu osób zwiększyłoby wartość kryptowaluty.

Doniesienia serwisów informacyjnych oraz szybkie rozprzestrzenianie się informacji jakoby XRP miało gwarancję dodania do listy kryptowalut na giełdzie Coinbase sprawiło, iż notowania kryptowaluty wzrosły o 10 procent w ciągu jednego dnia.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.