Coinbase umożliwi płacenie kryptowalutami za pomocą karty Visa

Największa giełda kryptowalut Coinbase przygotowała specjalną ofertę dla klientów i klientek z sześciu krajów europejskich.

· 1 min read
Coinbase umożliwi płacenie kryptowalutami za pomocą karty Visa

Giełda kryptowalut Coinbase da możliwość swoim użytkownikom we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Holandii oraz Irlandii dokonywania płatności z wykorzystaniem kart Visa. Karta taka będzie miała formę zwykłej karty płatniczej lub aplikacji na systemy mobilne, tj. iOS i Android.

W jaki sposób taki proces płatniczy będzie przebiegał? Otóż użytkownika będzie miał możliwość z pozycji aplikacji wybrać kryptowalutę, którą zechce wykorzystać do transakcji. Po dokonaniu płatności w sklepie, Coinbase przekonwertuje wybraną kryptowalutę na walutę fiducjarną. Potrącona zostanie też niewielka prowizja. W ten sposób użytkownicy będą mieli możliwość płacenia kryptowalutami w codziennym życiu.

Dyrektor generalny Coinbase na rynek brytyjski, Zeeshan Feroz, powiedział:

Będziesz miał możliwość kupienia artykułów spożywczych za Bitcoiny (BTC), a następnie kawę za Litceoiny (LTC).

Usługa, którą jest karta, została uruchomienia po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w kwietniu bieżącego roku. Świadczona jest przez Paysafe Financial Services Limited, uregulowaną spółkę przez Financial Services Authority jako certyfikowany emitent pieniądza elektronicznego oraz instrumentów płatniczych.

Giełda kryptowalut Coinbase, która jest obecnie największą giełdą na świecie, walczy o dominację na rynku kryptowalut. Jest to nie tylko platforma, która pozwala obracać kryptowalutami, ale także usługa, która pozwala przechowywać cyfrowe aktywa.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO