Commerzbank stawia na blockchain

Niemiecki gigant bankowości, którym jest Commerzbank, przetestował nowy system rozliczania płatności oparty na technologii blockchain.


Commerzbank stawia na blockchain

Commerzbank, jeden z największych banków w Niemczech, poinformował o teście nowego systemu, którym jest usługa rozliczania płatności pomiędzy systemem ciężarówek Daimlera i elektronicznym punktem załadunkowym. Cała operacja przebiegła pomyślnie bez udziału człowieka. W celu przeprowadzenia transakcji z wykorzystaniem nowego systemu opartego na technologii blockchain niemiecki bank był zmuszony wykorzystać jednostki euro w formie tokenów, które były transferowane.

Głównym celem nowego systemu płatności jest stworzenie rozwiązania dla urządzeń nowej generacji, które miałyby się cechować większą wydajnością oraz niezależnością. Zarząd Commerzbanku doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że danie urządzeniom możliwości przeprowadzania transakcji jest kolejnym istotnym krokiem w celu zwiększenia wydajności logistyki.

Niemiecki gigant bankowości jest kolejnym bankiem wpisującym się w trend używania blockchaina.

Niemiecki gigant bankowości wpisuje się idealnie w powszechny już na rynku trend wykorzystywania technologii blockchain do przeprowadzania transakcji. Do pozostałych instytucji finansowych, które wykorzystują technologię łańcucha bloków należy m.in. PKO BP oraz Alior Bank.

Ten drugi, czyli Alior Bank, opracował autorski system bazujący na blockchainie, którego celem jest weryfikacja dokumentów cyfrowych, aby potwierdzić ich autentyczność. Chodzi o wszelkiego rodzaju dokumenty bankowe, łącznie z tabelami opłat i prowizji, a także regulaminami usług bankowych.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO