Coraz bardziej widoczna rywalizacja Apple z Disneyem na rynku VOD

Apple i Disney są firmami, które już niedługo staną się rywalami na rynku VOD wraz z serwisami Apple TV+ oraz Disney+. Dowodem na to jest odejście szefa Disneya z rady nadzorczej Apple.


Coraz bardziej widoczna rywalizacja Apple z Disneyem na rynku VOD

Bob Iger, który jest prezesem i dyrektorem generalnym Disneya, postanowił zrezygnować z funkcji w radzie nadzorczej firmy Apple. Prezes Disneya był członkiem rady od 2011 roku, dokładnie miesiąc po śmierci Steve'a Jobsa, założyciela i wieloletniego CEO przedsiębiorstwa z nadgryzionym jabłkiem.

The New York Times poinformował o tym, że szef Disneya podjął decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej firmy. W dokumentach finansowych spółki, na które powołał się dziennik, nie ma żadnych informacji na temat powodów rezygnacji. Można jednak się domyślić, iż jest to wynik nadchodzącej premiery dwóch serwisów, które będą ze sobą konkurowały na rynku VOD. Mowa o Apple TV+ oraz Disney+, serwisach streamingowych Apple i Disneya.

Bob Iger, prezes i CEO Disneya. Fot. Drew Angerer

W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona platforma firmy Apple, bo już 1 listopada bieżącego roku. Miesięczna subskrypcja będzie wynosiła 24,99 złotych miesięcznie. W przypadku Disney+, który ma znacznie tańszą ofertę (6,99 dolara amerykańskiego), debiut nowego serwisu będzie miał miejsce 12 listopada, a więc 11 dni po premierze konkurencyjnej usługi.

To właśnie w ten sposób Apple i Disney staną rywalami na rynku serwisów VOD, na których obecny jest również m.in. Netflix.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO