"Cyniczne kutwy, cyniczne gno*ki" - Kuba Wątły podsumowuje polską scenę polityczną.

Seria filmów na polskim największym fanpage'u Antykleryk trwa już od dłuższego czasu. Wczorajszy filmik miał ponad 10tys. wyświetleń. Prowadzący podsumowywał polską scenę polityczną w ostrych słowach [...]

· 2 min read
"Cyniczne kutwy, cyniczne gno*ki" - Kuba Wątły podsumowuje polską scenę polityczną.

Seria filmów na polskim największym fanpage'u Antykleryk trwa już od dłuższego czasu. Wczorajszy filmik miał ponad 10 tys. wyświetleń. Prowadzący podsumowywał polską scenę polityczną w ostrych słowach.

Odcinek 151

No to znów dziś o 22:00

Gepostet von Antykleryk am Montag, 15. Oktober 2018
"Wiadomo kto robi karierę w polityce (…) cyniczne kutwy, cyniczne gno*ki"

tak skomentował polityków, którzy jego zdaniem boją się kościoła i działają na korzyść KK. od 89'.

Tendencję do skakania pomiędzy ugrupowaniami w celu uzyskania korzyści politycznej wykazywało wielu polityków. Na myśl przychodzi nam najświeższy przykład Barbary Nowackiej, która zrzekając się dotychczasowej walki w pogoni za stanowiskiem, postanowiła złączyć się z Koalicją Obywatelską.

Trend do porzucania idei i wchodzenia w agresywną walkę polityczną oraz zwalczania niedawnych przyjaciół widać niekiedy bardzo silnie pośród młodych osób wkraczających w świat wielkiej polityki. Część osób startujących z ciekawym programem i wychodząca ze szlachetnych pobudek kończy na agresywnej walce. Dotyczy to zarówno zwolenników prawej, jak i lewej strony politycznej.

Zrzut-ekranu--108-

Krytyka ze strony prowadzącego dotknęła i PO i PiS-u, ale również Roberta Biedronia.

Grafika, którą publikuje Biedroń, informuje, że kościół kosztuje budżet państwa 2,5 mld zł rocznie. Wątły zaprzeczył, powołując się na statystyki wskazujące, że kościół katolicki kosztuje budżet państwa ponad 13 mld złotych.

Przypomnijmy grafikę:

43828192_1884825855157804_2139386006854434816_o

Zwolennicy Biedronia nazywają to strategią małych kroków. Wątły odpowiada:

Jaka strategia małych kroków? (…) Jak sprzedajecie samochód, to najpierw mówicie, że ten samochód kosztuje 1000, potem 5000, potem 10tys. (…)? Za każdym razem mówicie prawdę? Nie! Za każdym razem łżecie jak psy.

Prowadzący zarzucił, że Biedroń otacza się "armią wyznawców" porównując to do postępowania Rydzyka, czy Platformy Obywatelskiej.

K. Wątły stał się bardzo ciekawym głosem, szczególnie teraz w chwili bardzo silnej fascynacji Biedroniem zarówno w kraju, jak i w całej Europie. Czy polityk odpowie na stawiane mu zarzuty?