Karol Wrochna: Czas na wiosenną rewolucję!

3 lutego na Warszawskim Torwarze, Robert Biedroń ogłosił powstanie nowej siły politycznej. To był moment symboliczny, który pokazał że czas powiedzieć STOP mowie nienawiści.

· 2 min read
Karol Wrochna: Czas na wiosenną rewolucję!

‌‌‌‌‌‌3 lutego na Warszawskim Torwarze, Robert Biedroń ogłosił powstanie nowej siły politycznej. To był moment symboliczny, który pokazał, że czas powiedzieć STOP mowie nienawiści. Czas również powiedzieć STOP trwającej od lat wojnie polsko polskiej, bo to nie jest wojna Polek i Polaków – to jest wojna dwóch jeszcze najsilniejszych partii politycznych w Polsce.

Nareszcie powstała siła, której nie zatrzyma ani duopol POPiS, ani fala hejtu. Wiosna idzie przed siebie, bo za nią idą zwykli obywatele Rzeczpospolitej Polskiej. Idą Ci, którzy chcą realnych zmian i wierzą że wiosną nastąpi odnowa i regeneracja. Nareszcie mroźna zima pójdzie w niepamięć, a Polska stanie się dobrem wspólnym Wszystkich obywateli.

Partia Roberta Biedronia, to pierwsze ugrupowanie w historii Polski, które chce ograniczyć wpływ partyjnych dignitarzy na funkcjonowanie państwa. Żaden rząd po 89 roku nie chciał ograniczyć tego przestarzałego modelu, który w najlepszym położeniu stawia partię, która wygrywa wybory. Obecnie taka partia ma pełny dostęp do kontroli państwa, a legitymacja partyjna jest niczym bilet do niekończącego się raju – zapominając o człowieku i jego potrzebach!

W tytule napisałem o rewolucji, choć chodzi o normalność, o europejskie standardy codziennego życia. Niestety rządy Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości tak ukształtowały nasz piękny kraj i codzienność milionów Polek i Polaków, która stała się piekłem na ziemi – że gdy mówimy o normalności to jest ona odbierana jak rewolucyjne zapędy, jak polityczne science fiction.

My Wszyscy poprostu przyzwyczailiśmy się do tego co obecnie mamy, do społecznej wegetacji i niskiego poziomu życia, a europejskie standardy są dla nas luksusem i marzeniem. My o tych standardach zawsze marzyliśmy, ale one gdzieś odbijały się od ściany – bo nie było nikogo wiarygodnego i autentycznego.

Teraz nareszcie wraz z Wiosną pojawiła się nadzieja na zmianę, nadzieja na zrealizowanie programu o Polsce naszych marzeń. Bo Wiosna i Robert Biedroń to symbole wiarygodności, autentyczności, wspólnoty i zaufania. Natomiast program partii powstał w wyniku przeprowadzenia kilkudziesięciu spotkań "Burzy Mózgów" i nie był pisany w zaciszu partyjnego gabinetu!

Idzie Wiosna, oni już czują, że nadchodzi zmiana, że coś się dzieję i dlatego się boją. Oni nie chcą zmieniać obecnej sytuacji w kraju, bo ona jest im na rękę. Ale my, Ci z marzeniami zmienimy oblicze tej ziemi!

Wystarczy, że znajdziemy to, co nas łączy, a nie dzieli. Oczywiste jest, że nie trzeba zgadzać się z całym programem, ale na pewno każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Ważne, aby pamiętać o wspólnocie, a ona zawsze jest piękną ideą, bo jest złożona z różnorodnych ludzi, ale oparta na dialogu i porozumieniu.


Karol Wrochna jest przedstawicielem liberalnej myśli politycznej, zwolennikiem jawności w sektorze publicznym, rozdziału państwa od Kościoła i dziennikarzem obywatelskim. Wspiera inicjatywy społeczne oraz polityczne.

Profil autora na Facebooku.


Alternatywa jest miejscem swobodnej dyskusji i wymiany opinii. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.

Chcesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat? Jeżeli tak, wyślij email do naszej redakcji.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE MEDIA

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Progresywizm vs konserwatyzm | Debata
· 1 min read