Człowiek Joachima Brudzińskiego w radzie nadzorczej Agory

Rada nadzorcza Agory, wydawcy m.in. Gazety Wyborczej, ma zmieniony skład. W nowej radzie miejsce znalazł Tomasz Karusewicz, zaufany człowiek Joachima Brudzińskiego, wiceprezesa PiS.

· 1 min read
Człowiek Joachima Brudzińskiego w radzie nadzorczej Agory

Rada nadzorcza spółki Agora S.A. uległa niedużej zmianie, ponieważ spośród sześciu członków organu nadzorującego firmę zastąpiona została jedna osoba. Mowa o Andrzeju Doboszu, który został zastąpiony przez Tomasza Karusewicza, zaufanego człowieka Joachima Brudzińskiego, wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Sam Karusewicz dotychczas nie udzielał się politycznie, podobnie jak nie można w jego życiorysie wskazać na przynależność do Prawa i Sprawiedliwości. Jednak w 2002 roku sprawował on funkcję skarbnika zachodniopomorskiego PiS, a także w 2016 roku był pełnomocnikiem ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego w wyborach samorządowych.

Tomasz Karusewicz uważany jest za jednego z najbardziej zaufanych ludzi Joachima Brudzińskiego, który jest wiceprezesem partii politycznej oraz szefem struktur regionalnych Prawa i Sprawiedliwości na Pomorzu Zachodnim.

Zasiadanie w radzie nadzorczej człowieka związanego z PiS może nie mieć jednak zbyt dużego wpływu na spółkę, jednak jest okazją dla Prawa i Sprawiedliwości do uzyskania dostępu do szczegółowych informacje na temat Agory, w tym sytuacji panującej wewnątrz przedsiębiorstwa. Warto tutaj dodać, że Karusewicz zyskał poparcie ponad 94 procent akcjonariuszy i akcjonariuszek, a więc zdecydowanej większości inwestorów, zaś jego kandydatura była rekomendowana przez PZU, które posiada łącznie 17,5 procenta kapitału akcyjnego firmy Agora S.A.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO