Czy Marszałek Senior "odleciał"?

Czy Antonii Macierewicz - Marszałek Senior IX kadencji Sejmu "odleciał" w swoim wystąpieniu otwierającym pierwsze posiedzenie Sejmu?

· 2 min read
Czy Marszałek Senior "odleciał"?

Antonii Macierewicz dzisiaj otworzył, jako Marszałek Senior, pierwsze, uroczyste posiedzenie Sejmu IX kadencji. Przywitał wszystkich zebranych na sali i poprosił o chwilę ciszy dla zmarłego posła ubiegłych kadencji Stefana Strzałkowskiego oraz innych zmarłych w ostatnim czasie parlamentarzystów.

Chwilę po orędziu prezydenta rozpoczęła się mowa Antoniego Macierewicza, która otworzyła posiedzenie. W swoim wystąpieniu Marszałek Senior odwoływał się do tradycji cywilizacji chrześcijańskiej oraz do budowania silnego państwa narodowego. Nie zabrakło podkreślenia wagi reform przeprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz tego Antonii Macierewicz przestrzegł zebranych na sali przed "ideologią gender" i jej zgubnym wpływem na polskie społeczeństwo.

Podsumowując swoją wypowiedź odwołał się do trzech artykułów Ustawy Zasadniczej - artykułu 8, 18 i 38. Podkreślił, że prawdziwie niepodległe i suwerenne państwo Polskie uznaje za najwyższe prawo właśnie Konstytucję oraz chroni małżeństwo w rozumieniu, iż jest to tylko związek kobiety i mężczyzny. Prócz tego państwo Polskie powinno mieć w opiece życie ludzkie od samego poczęcia do naturalnej śmierci.

Opinia publiczna, jak zazwyczaj w Polsce, podzieliła się na dwa obozy. Pierwszy uznał wystąpienie Marszałka Seniora za jawny atak na środowisko LGBT, Unię Europejską i poglądy inne niż ma Prawo i Sprawiedliwość. Właśnie ten obóz uznał, iż "Antonii Macierwicz kompletnie odleciał" w swoim przemówieniu.

Druga strona zaczęła wychwalać słowa Marszałka Seniora "podpisując się pod nimi obiema rękami". Mówiąc szczerze, to czy Antonii Macierewicz "odleciał" w swoim wystąpieniu zależy od interpretacji jego słów oraz tego czego się po tym wystąpieniu spodziewaliśmy, więc tylke ile jest osób, tyle będzie odpowiedzi na to pytanie.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Progresywizm vs konserwatyzm | Debata
· 1 min read