Czy świnia może skoczyć na bungee?

"Świnia na bungee?" Tego jeszcze nie było! Nowy sposób na promocję parku rozrywki Chongqing spotkał się z ogromnym sprzeciwem całego świata.

· 1 min read
Czy świnia może skoczyć na bungee?

W Polsce aktualnie temat świnek głównie kojarzymy z przyziemnymi sprawami - z protestami wegetarian, brutalnym ubojem czy ewentaulanie zakażeniami. Sytuacja jednak z goła inaczej wygląda w Chinach...

Park rozrywki Chongqing wymyślił "ciekawy" sposób zareklamowania się. W tym celu udostępnił w Internecie filmik pokazujący skok (zrzucenie) z 68m(!) przywiązanej do liny bungee przerażonej świni.  Zaraz po opublikowaniu video spotkało się z ogromnym sprzeciwem społeczności. W rezultacie dyrekcja parku wydała oficjalne oświadczenie, w którym przyznała się do błędu i przeprosiła.

Teraz pojawia się pytanie czy świnia przyjmie przeprosiny? Ta sytuacja to tylko jeden głośny przykład tego jak traktowane są zwierzęta przez nas, przez ludzi. I chociaż człowiekowi taki skok może  wydać się  atrakcyjny to dla zwierzęcia będzie to trauma, o ile w ogóle ją przeżyje, gdyż często osobniki poddane działaniu takiego stresora praktycznie od razu umierają. Warto wspomnieć, że w Chinach prawo w zasadzie nie zawiera przepisów, które obejmowały by znęcanie się nad zwierzętami, co w praktyce oznacza, że oprawcy nie są karani.

"Także ostra reakcja chińskiej opinii publicznej powinna być sygnałem  alarmowym dla chińskich władz, aby natychmiast wdrożone zostały przepisy  dotyczące ochrony zwierząt" -skomentowała międzynarodowa organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (PETA)

Link do video: