Dane ok. 210 milionów użytkowników Facebooka wyciekły do sieci

Facebook, którego szef na każdym kroku podkreśla znaczenie prywatności i bezpieczeństwa danych, zaliczył kolejny wyciek.


Dane ok. 210 milionów użytkowników Facebooka wyciekły do sieci

Firma Facebook, której współzałożyciel i CEO na każdym kroku podkreśla starania firmy w celu zagwarantowania bezpieczeństwa danych użytkowników, zaliczyła kolejny duży wyciek prywatnych danych. Mowa o około 419 milionach numerów telefonów, które nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Spośród tych numerów, które wyciekły, były duplikaty, co oznacza, że ostatecznie numery 210 milionów użytkowników trafiły do Internetu.

Facebook otwarcie przyznał się do tego, że doszło do wycieku danych i opublikował wyjaśnienie, z którego wynika, że osoby mające dostęp do wewnętrznego serwera firmy miały również do niezabezpieczonych numerów telefonów użytkowników oraz ich identyfikatorów. Są to głównie dane, które należą do obywateli i obywatelek Stanów Zjednoczonych, Wietnamu oraz Wielkiej Brytanii.

Aktualnie baza danych nie znajduje się już na serwerze, co oznacza, że nikt nieautoryzowany nie ma do niej dostępu. Jednocześnie firma poinformowała, że prowadzi badania nad tym, w jaki sposób doszło do wycieku danych.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO