Do Sądu Najwyższego wszedł współzałożyciel Ordo Iuris

Prezydent Andrzej Duda powołał na sędziego Sądu Najwyższego Aleksandra Stępkowskiego, współzałożyciela Ordo Iuris, przeciwnika "ideologii gender" oraz zwolennika całkowitego zakazu aborcji.

· 1 min read
Do Sądu Najwyższego wszedł współzałożyciel Ordo Iuris

Aleksander Stępkowski swoją kandydaturę zgłosił w zeszłym roku. Kandydatura ta została pozytywnie zaopiniowana przez Krajową Radę Sądownictwa, jednak pojawił się problem związany z podwójnym obywatelstwem, a konkretnie obywatelstwem brytyjskim. Zgodnie z obowiązującym prawem, aby zostać sędzią Sądu Najwyższego można mieć wyłącznie polskie obywatelstwo. Wówczas Andrzej Duda nie zgodził się na powołanie go na sędziego, jednak tym razem prezydent powołał go na sędziego SN.

Stępkowski, który jest współzałożycielem i pierwszym prezesem Ordo Iuris, trafi do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, w skład której wchodzi inny sędzia związany z Ordo Iuris. Mowa o Krzysztofie Wiaku z wydziału prawa, prawa kanonicznego i administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Aleksander Stępkowski jest profesorem nadzwyczajnym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Kiedy przestał sprawować funkcję prezesa Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, otrzymał stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Stępkowski określa siebie jako przeciwnika "ideologii gender" i prawa do aborcji, jest zagorzałym zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji.


Nie przegap niczego. Polub i obserwuj nas na Facebooku.Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO