Dobra passa Ethereum pomaga rynkowi kryptowalut

Wzrost wartości Ethereum pomaga rynkowi kryptowalut dobrze wystartować w 2019 roku.

· 2 min read
Dobra passa Ethereum pomaga rynkowi kryptowalut

Ethereum, kryptowaluta, która w ostatnim czasie walczyła na rynku kryptowalut o drugie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, rozwija się coraz lepiej. Wzrost ten przyczynia się do rozwoju rynku kryptowalut, szczególnie Bitcoina (BTC) oraz Ripple (XRP).

W ciągu ostatniego miesiąca wartość Ethereum wzrosła o około 80 procent. Bitcoin również poszedł w górę, podobnie jak zresztą i Ripple (XRP). Warto tutaj dodać, że ta ostatnia kryptowaluta w zeszłym roku wyprzedziła Ethereum jako druga co do wielkości kryptowaluta na świecie. Było to możliwe dzięki rosnącemu zainteresowaniu sektora finansowego.

Ethereum czeka tzw. hard-fork, czyli większa aktualizacja. Głównym celem aktualizacji jest uczynienie sieci Ethereum szybszej poprzez m.in. zmniejszenie czasu blokowania. Aktualizacja będzie miała miejsce 16 stycznia i już teraz uważana jest za kluczowy moment, który pozwoli przejść z protokołu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS).

Jednak nie zawsze hard-forki są dobrze odbierane przez społeczność. Zdarza się nieraz, że wartość kryptowaluty spada. Przykładem mogą być hard-forki, które przyczyniły się do spadku kursu Bitcoina. Przede wszystkim mowa o powstaniu Bitcoin Cash (BCH). Kiedy w lipcu 2017 roku powstała nowa kryptowaluta, kurs Bitcoina zanotował spadek wynoszący około 4 procent.

W dalszej kolejności doszło do rozłamu w projekcie Bitcoin Cash. W ten sposób powstała kolejna kryptowaluta - Bitcoin SV (BSV). Nowy fork kryptowaluty doprowadził do tego, że kapitalizacja rynkowa obydwu kryptowalut zaczęła mocno spadać w kolejnych tygodniach.

Kapitalizacja rynkowa Ethereum zanotowała spadek o około 80 procent, co jest związane z tym, że wiele tokenów opartych na sieci Ethereum nie zachowało swojej wartości. Miesiąc temu Alex Kruger, znawca rynku kryptowalut, napisał na Twitterze, że spodziewa się, że reakcja na nadchodzące zmiany w sieci Ethereum będzie "bycza".

Tymczasem rok 2019 zaczął się dobrze dla rynku kryptowalut. XRP oraz Bitcoin zanotowały wzrosty, które przywitały zarówno weteranów rynku, jak również nowych inwestorów.

Wiele osób ma nadzieję, że ten dobry start roku jest dopiero początkiem szeregu pozytywnych wydarzeń oraz zakończy "kryptozimę" (Crypto Winter), która była wyjątkowa bolesna dla rynku kryptowalut.


Świat finansów i technologii bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO