Donad Trump uważa, że Amerykanie postawią flagę na Marsie

Donald Trump w trakcie przemówienia podczas obchodów Dnia Niepodległości USA przypomniał o misji Apollo 11 i dodał, że w ciągu najbliższych lat Amerykanie powrócą na Księżyc, a także postawią swoją flagę na Marsie.


Donad Trump uważa, że Amerykanie postawią flagę na Marsie

Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych, brał udział w obchodach Dnia Niepodległości, który obchodzony jest 4 lipca. W czasie swojego przemówienia w Memoriale Lincolna Trump wspomniał o sukcesach USA związanych z eksploracją przestrzeni kosmicznej.

Trump przypomniał o misji Apollo 11, w ramach którego po raz pierwszy w historii człowiek postawił nogę na Księżycu. Zdaniem prezydenta USA było to ważne wydarzenie. Dodał też, że dla obywateli Stanów Zjednoczonych nie ma rzeczy niemożliwych i że wkrótce amerykańscy astronauci ponownie powrócą na Księżyc. Ponadto powiedział, że w ciągu najbliższych lat na Marsie zostanie postawiona flaga USA.

Celem misji Artemis jest powrót astronautów na Księżyc.

Wiadomo już, że Amerykańska Agencja Kosmiczna pracuje nad przygotowaniami do powrotu człowieka na Księżyc w ramach misji Artemis, która ma na celu powrót astronautów na Srebrny Glob do 2024 roku. Aktualnie trwają intensywne przygotowania do wielu projektów, które mają umożliwić zrealizowanie celu.

Fot. NASA

Załogowa misja na Marsa jest jednak o wiele trudniejszym wyzwaniem. Donald Trump co prawda wierzy, że flaga Stanów Zjednoczonych zostanie postawiona na Marsie, jednak z całą pewnością nie będzie to miało miejsca za jego kadencji. Najbardziej optymistyczne plany zakładają bowiem, że uda się zorganizować misję polegającą na wysłaniu ludzi na Czerwoną Planetę dopiero w drugiej połowie lat 30.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO