Donald Trump cofa się w sprawie sankcji nałożonych na Huawei

Donald Trump postanowił złagodzić sankcje nałożone na Huawei w maju 2019 roku. Zmiana decyzji oznacza, że chiński gigant technologiczny będzie mógł dalej produkować smartfony z Androidem i usługami Google.

· 1 min read
Donald Trump cofa się w sprawie sankcji nałożonych na Huawei

W maju na Huawei zostały nałożone sankcje w postaci zakazu handlu z amerykańskimi firmami. Spowodowało to spowolnienie sprzedaży smartfonów chińskiego giganta, a klienci i klientki zaczęli się obawiać o przyszłość Androida na urządzeniach. Teraz, w trakcie szczytu G20 w Osace padły jednak deklaracje.

Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych, postanowił załagodzić sankcje i pozwolić amerykańskim przedsiębiorstwom handlować z Huawei. Zastrzegł jednak, iż firma nie będzie mogła współpracować z amerykańskimi partnerami na obszarach mogących w jakikolwiek sposób wpłynąć na bezpieczeństwo USA. To oznacza, że firma Huawei pozostanie nadal wykluczona z udziału w rozwoju sieci 5G w Stanach Zjednoczonych.

Warto dodać, że wcześniejsza decyzja Trumpa spotkała się ze sprzeciwem wielu amerykańskich firm, które starały się wpłynąć na zmianę decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przykładowo Google twierdziło, że Huawei tworząc własny system mobilny oparty na Androidzie może stanowić zagrożenie dla USA.

Nadal firma Huawei jest postrzegana przez amerykański rząd jako przedsiębiorstwo, które stwarza niebezpieczeństwo dla Stanów Zjednoczonych i nadal znajduje się ona na czarnej liście amerykańskiej administracji rządowej, na którą została wpisana w maju.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO