Donald Trump zapowiada sankcje wobec Turcji

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że Turcję czekają sankcje z powodu ofensywy wymierzonej przeciwko Kurdom. Trump dodał, iż Stany Zjednoczone chcą uniknąć jednocześnie starcia zbrojnego z Turcją.


Donald Trump zapowiada sankcje wobec Turcji

Donald Trump poinformował opinię publiczną, że Stany Zjednoczone nałożą sankcje na Turcję z powodu jej inwazji w północno-wschodniej Syrii wymierzonej przeciwko Kurdom i Kurdyjkom, dotychczasowym sojusznikom USA.

Prezydent USA zaznaczył jednak, że Stany Zjednoczone nie przyjdą na pomoc atakowanym oddziałom kurdyjskich milicji:

Turcję czekają dotkliwe sankcje. Czy ludzie naprawdę myślą, że powinniśmy iść na wojnę z Turcją, która jest członkiem NATO? Nigdy nie kończące się wojny zostaną zakończone.

Na turecką agresję w północno-wschodniej Syrii zareagowała Unia Europejska, która potępiła władze Turcji oraz wezwała do zaprzestania działań wojennych oraz wycofania sił zbrojnych z Syrii. Szwecja, Holandia, Francja, Finlandia oraz Niemcy wstrzymały sprzedaż broni do Turcji w ramach protestu przeciwko tureckiemu atakowi na Kurdów i Kurdyjki. Jednak Recep Tayyip Erdogan, prezydent Turcji, zaznaczył, że Turcja nie zaprzestanie swojej ofensywy i że będzie ona kontynuowana do pokonania Kurdów i Kurdyjek.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO