Donald Trump zasugerował użycie bomb atomowych przeciw huraganom

Prezydent USA Donald Trump zasugerował użycie bomb atomowych w celu powstrzymania huraganów przed uderzeniem w Stany Zjednoczone.


Donald Trump zasugerował użycie bomb atomowych przeciw huraganom

Donald Trump zasugerował urzędnikom swojej administracji, a także swoim doradcom, wykorzystanie bomb atomowych w celu bombardowania huraganów zmierzających w stronę Stanów Zjednoczonych, aby je rozpraszać i by nie miały szansy dotrzeć do wybrzeży kraju.

Podczas spotkania Trump miał powiedzieć do urzędników obecnych na spotkaniu:

Wpadłem na pomysł. Dlaczego nie zneutralizujemy huraganu wybuchem bomby atomowej?

Po zadaniu tego pytania kontynuował i, zdaniem źródła, powiedział, że bombę taką należałoby zrzucić w momencie, gdy huragan zacząłby zmierzać w stronę USA. W odpowiedzi Trump usłyszał, iż jego pomysł zostanie rozważony.

Co więcej, Trump przypomniał o swoim pomyśle związanym z bombardowaniem huraganów jeszcze podczas innych rozmów z innymi urzędnikami. Podczas innej rozmowy, którą opisuje notatka NSC 2017, prezydent Stanów Zjednoczonych sugerował o konieczności bombardowania huraganów. Tutaj już nie było mowy o bombach atomowych.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO